Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga » Biblioteka Ajurwedyjska » Woda Życia - Joga Uzdrowienia » Woda Życia IX

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 769
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Duchowe Orędzie Mistrzów Himalajskich dla poszukiwaczy prawdy i pielgrzymów Mistycznej Ścieżki Jogi.
Udâny: PMH
Perły Duchowej Wiedzy. Odpowiedzi na nurtujące pytania, rady i wskazówki dot. Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Mistyki.
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Bhaiszadżja Czilla
Śri MataJi
Zapis audio z 9-dniowego warsztatu medytacyjnego Bhaiszadżja Czilla 2011.
Czohanija - Muladhara
Himalaya Swami, Śri MataJi
Zapis audio z 8-dniowego warsztatu medytacyjnego Czohanija 2011, poświęconego ćakrze MULADHARA.
Laja Czilla
Śri MataJi
Zapis audio z 12-dniowego warsztatu medytacyjnego Laja Czilla 2011.
Laya Joga i Tantra
Himalaya Swami, Śri MataJi
Zapis audio z weekendowego warsztatu medytacyjnego: Laja Joga, luty 2009.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 1318670
Ostatnia aktualizacja strony:
15-05-2012, 03:29
Woda Życia. Joga Uzdrowienia

Wprowadzenie
1. Promień Uzdrawiania. Korzenie Bhaiszadżja. Pole energii życia
2. Struktura SZU. Pięć stopni siły życia. Ośrodki energii
3. Czym jest Joga Uzdrawiania Guru Bhaiszadżja. Madhu Joga
4. Kim Jest Archanioł Rafael. Atrybuty. Przebaczenie
5. Naturalne oddychanie uzdrawia. Wszystko lecząca Wibracja
6. Symbolika dysku słońca. O dobroci. Archanioł Michał
7. Rytm natury: cykle słońca i księżyca. Energie Żywiołów
8. Uzdrawianie w Złotym Wieku Prawdy. Transmisja. Trójkąty
9. Osiem Ślubowań Zdrowia i Pomyślności. Dwanaście Przykazań



1. Osiem Slubowań Zdrowia i Pomyślności

Zasady dobrego zdrowia i długowieczności, a także pomyślności i dobrobytu to praktyczny kurs uzdrawiania. W pracy myślowo -afirmatywnej użytkowane są jako ślubowania bądź postanowienia. Jako tematy do rozważań są wskazówkami jak leczyć innych i siebie na wypadek choroby. Stanowią ogólne zasady dla hospitalizacji. Służą przewodnictwem osobom zainteresowanym w praktykowaniu jogi dobrego zdrowia i długowieczności. Stanowią podstawę praktyki i codziennego życia dla mistyków zainteresowanych nieśmiertelnością lub lepiej wiecznym życiem.

1) Ślubuję ochraniać i podtrzymywać życie, zdrowie i pomyślność wszystkich Istot.
2) Ślubuję zachować czystość rąk, szanować cudze mienie i czas, trwając w doskonałej uczciwości.
3) Ślubuję Użytkować energię płciową wyłącznie dla pożytku czujących Istot, zgodnie z zasadą tworzenia.
4) Ślubuję zachować czystość ust i Języka, użytkując mowę Jako czyste zwierciadło Prawdy i Rzeczywistości.
5) Ślubuję zachować, zarówno ciało jak i umysł w doskonałej trzeźwości, przytomności i uważnej czujności.
6) Ślubuję zachować ciało w Jego czystym, naturalnym stanie piękna i samoistnej doskonałości.
7) Ślubuję kultywować właściwy sposób spania, zapewniając ciału l umysłowi właściwy odpoczynek.
8) Ślubuję pilęgnować ciało, podtrzymując Jego życie i zdrowie, pokarmami czystymi spożywanymi do południa.

Właściwe zrozumienie ośmiu ślubowań przychodzi poprzez głęboką nad nimi kontemplację i poprzez ustny komentarz nauk uzdrowicieli tradycji Himalaya. Każde ze ślubowań czy postanowień jest związane z jednym z ośmiu płatków zbiornika sił witalnych znanego jako Bindhu Wisarga Pitha, a umiejscowionego Wewnątrz brzucha na wysokości pępka (jap. Hara). Pierwszych pięć ślubowań odnosi się do tak zwanych pięciu sił żywotnych lub pięciu prańah, a ostatnie trzy do energii trzech guńah (połączenia materii z boską duszą). Łącznie wcielenie tych zasad w nasze codzienne życie pozwala stać się uosobieniem dobrego zdrowia i długowieczności.

Utrzymywanie ośmiu ślubowań jest wielce istotnym w czasie okresu chorób i dolegliwości. Czynne ich praktykowanie powstrzymuje przyczyny chorób i dolegliwości, które jak niepodlewane kwiaty więdną i usychają. Ósme ślubowanie oznacza przykładowo iż chorzy powinni spożywać generalnie jeden posiłek dziennie w czasie do południa, wyłącznie czysty, a więc jarski. Idealna zasada do wcielenia od zaraz we wszystkich szpitalach dla wszystkich (z nielicznymi wyjątkami) tak zwanych pacjentów. Żadnego dodatkowego jedzonka przynoszonego przez tak zwaną rodzinkę! Tylko czysto wegańskie jedzonko serwowane przez medyka dietetyka.

Czas siedmiu dni zachowywania ślubowań w codziennym życiu poprzez ich rozważanie i stosowanie, zgodnie z już posiadaną o nich wiedzą, jest uważany za minimalny okres leczniczo- terapeutyczny. Można wtedy już odczuć ich uzdrawiającą potęgę (a raczej potęgę ich stosowania). Piąte ślubowanie oznacza m. in. tyle, że każdy tak zwany lekarz nikotyniarz lub alkoholik lub jeszcze inny narkoman, musiałby być natychmiast zwolniony z pracy i pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Pacjent musi wykazać się abstynencją, a przy przyjmowaniu do lecznic i szpitali jedna z podstawowych spraw to detoksykacja zatrutych ciał i umysłów! Alkohol i trucizny zawarte w papierosach to narkotyki tak wysoce rujnujące nasze zdrowie, że aż przykro, iż pozwala się w szpitalach na jakieś palarnie. Wystarczy wspomnieć cukrzycę, miażdżycę i większość nowotworów by uświadomić sobie skalę wytwarzanego przez trucizny cierpienia. Jednakże jest to tylko cząstka większej całości zwanej uzdrowieniem.

Szczegółowe zaznajomienie z zasadami zdrowia sklasyfikowanymi według ośmiu ślubowań wymaga dłuższych studiów nad Jogą Zdrowia i Długowieczności. Możemy tylko zaprosić na nasze warsztaty i spotkania poświęcone praktykowaniu.


2. Dwanaście Przykazań Jezusa Chrystusa

Nowe Przymierze Chrystusowe zostało założone na bazie dwunastu przykazań służących również charyzmatycznemu uzdrawianiu. Przykazania te są mało znane i pochodzą z apokryficznej Ewangelii.

"Jezus rzekł im: Oto daję wam Nowy Zakon, który wprawdzie nie jest nowy, ale stary. Ja daję dwanaście przykazań dla Królestwa Bożego Izraela według Ducha Świętego (...):

1. Nie odbierajcie żyda żadnemu stworzeniu dla przyjemności, ani nie dręczcie po!

2. Nie kradnijcie dobra innemu, ani nie gromadźcie ziemi i bogactw dla siebie ponad wasze potrzeby i ponad wasz użytek.

3. Nie Jedzcie mięsa, ani nie pijcie krwi zabitego stworzenia, ani niczego co przynosi szkodę waszemu zdrowiu albo waszym myślom.

4. Nie zawierajcie nieczystych małżeństw, gdzie nie panuje miłość i zdrowie ani nie zatracajcie siebie samych ani żadnego stworzenia, które przez świętego zostało stworzone Jako czyste.

5. Nie mówcie fałszywego świadectwa przeciw bliźnim waszym, ani dobrowolnie nie zwódźcie nikogo przez kłamstwo, by mu szkodzić.

6. Nie czyńcie nikomu tego, czego byście nie chcieli, aby wam czyniono.

7. Uwielbiajcie Wiekuistego, Ojca i Matkę w Niebiosach, od którego wszystkie rzeczy pochodzą i czcijcie Jego Święte Imię.

8. Czcijcie swego ojca i matkę, którzy troszczą się o was, podobnie też wszystkich Nauczycieli Światłości.

9.
Kochajcie i ochraniajcie słabych i uciśnionych I wszystkich cierpiących nieprawość.

10. Wyrabiajcie swoimi rękami rzeczy, które są dobre i stosowne; Jedzcie płody ziemi abyście długo żyli.

11. Oczyszczajcie się każdego dnia, a siódmego dnia odpoczywajcie od prac swoich, święćcie szabat i święta waszego Boga.

12. Czyńcie Innym to, co byście chcieli, aby wam czyniono.

To są nowe przykazania dla Izraela Bożego, a w nich jest Zakon (Przymierze), albowiem to jest Zakon Miłości, a nie nowy Zakon ale stary. Zważajcie dobrze, abyście do tego Przymierza nic nowego nie dołączyli, ani nic od niego nie odejmowali. Zaprawdę powiadam wam wszyscy, którzy wierzą i są temu Przymierzu posłuszni, zbawieni będą, a którzy tego Przymierza nie znają i go nie słuchają, zostaną zatraceni. (Ewangelia Życia)


The Himalaya Master


Koniec części IX (ostatniej)
Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie

WARSZTATY, SEMINARIA
KALENDARZ IMPREZ
  Najbliższe warsztaty:
1-12 Lipiec 2012
Beskidy

Letni obóz: Laja i Tantra. Program warsztatowy przeznaczony dla wszystkich chętnych chcących praktykować jogę (laja, bhaiszadźja, tantra, radża, etc.), a także dla wszystkich tych, którzy uczestniczyli już w dłuższych warsztatach jogi. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na warsztaty, czille i zgrupowania doskonalące i rozwijające Jaźń.
14-22 Lipiec 2012
Beskidy

Letni obóz: Ajurweda - Joga Uzdrawiania. Intensywne praktyki Ajurwedy i Jogi Uzdrawiania dla wszystkich pragnących pogłębić sztukę duchowego uzdrawiania. Asany, mudry, posty lecznicze, receptury ziołowe.
1-9 Wrzesień 2012

Warsztaty Wybaczania. Uzdrawiające Terapie Oddechowe; Wybaczanie i przebaczania; Nauka błyskawicznej relaksacji; Uwalnianie od stresu i napięć; Rozwój radości i chęci życia; Rozwiązywanie problemów emocjonalnych; Rozwiązywanie problemów w związkach;  Rozwój poczucia własnej wartości; Likwidacja bezsenności; Harmonizowanie ciała i umysłu; Nauka pozytywnego myślenia; Uwalnianie od traumy i syndromu urodzenia.

29-30 Wrzesień 2012
Szczecin

Laja Tantra - Joga Dobrobytu. Rozwijanie świadomości dobrego prosperowania, bogactwa i pomyślności w życiu; Uwalnianie od przyczyn i skutków biedy; Moc i potęga dźwięku; Magiczne znaki mocy; Ćwiczenia oddechowe, usuwanie napięć i stresów, relaksacja; Anioły; Praca nad oczyszczaniem Ćakramów; Sztuka afirmacji; Świadome i twórcze wykorzystywanie potęgi umysłu; budowanie poczucia własnej wartości
Wszystkie warsztaty
Zajęcia cykliczne
Warunki uczestnictwa
Kalendarz Ezoteryczny
 


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam LLC, DE, USA

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3