Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga » Biblioteka Ajurwedyjska » Woda Życia - Joga Uzdrowienia » Woda Życia VIII

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6554360
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Woda Życia. Joga Uzdrowienia

Wprowadzenie
1. Promień Uzdrawiania. Korzenie Bhaiszadżja. Pole energii życia
2. Struktura SZU. Pięć stopni siły życia. Ośrodki energii
3. Czym jest Joga Uzdrawiania Guru Bhaiszadżja. Madhu Joga
4. Kim Jest Archanioł Rafael. Atrybuty. Przebaczenie
5. Naturalne oddychanie uzdrawia. Wszystko lecząca Wibracja
6. Symbolika dysku słońca. O dobroci. Archanioł Michał
7. Rytm natury: cykle słońca i księżyca. Energie Żywiołów
8. Uzdrawianie w Złotym Wieku Prawdy. Transmisja. Trójkąty
9. Osiem Ślubowań Zdrowia i Pomyślności. Dwanaście Przykazań1. Uzdrawianie w Nowym Złotym Wieku Prawdy

Planetarna Sieć Uzdrowienia skupia wielu medyków, uzdrowicieli i terapeutów z całego świata. Powstała w wyniku próśb i dążeń ludzi z całego świata, którzy z utęsknieniem wyczekują pomocy, lecz nie wiedzieli dotychczas, gdzie się udać i co robić. Planetarna Sieć Uzdrowienia (PSU) to inicjatywa ludzi dobrej woli, którzy chcą nieść pomoc chorym i umierającym jednostkom ludzkiej społeczności i czynią to całym sercem. PSU obecnie obejmuje całą ziemię i dlatego ma rozmiary sieci planetarnej złożonej z mentalnego, uczuciowego i duchowego układu wszystkich tych, którzy pragną świadomie zlewać na świat uzdrawiającą Wodę Życia - boską energię miłości.

Pośród członków PSU można znaleźć adeptów 5 przywódców wielu różnych systemów religijnych, duchowych, mistycznych, a także naukowców, lekarzy, artystów i uzdrowicieli, którym bliska jest idea wzajemnej pomocy i ulżenia cierpieniom ludzkości. Każda osoba może podłączyć się swoim umysłem i sercem do Sieci, poprzez mentalne wyobrażenie trójkąta, w którego centrum znajduje się źródło wszelkich uzdrawiających energii, a poprzez wierzchołki którego spływają na świat trzy aspekty uzdrawiającej mocy. Źródło trojakiej mocy leży w punkcie środkowym trójkąta. Jeden wierzchołek trójkąta jest zawsze skierowany ku górze.

Trzy boskie uzdrawiające świetliste moce mają następujące barwy: zielonkawo-żółtawe (seledyn) światło przebaczenia i zrozumienia, jaśniejąco-różowawe światło czystej miłości i współczucia oraz błękitnawo-fioletowe światło pokoju i wolności. Blask jaśniejącego promienia uzdrowienia przypomina mieniący się wieloma odcieniami szmaragd z poświatami seledynu, różu, ametystu czy szafiru. Migocące, jaśniejące, barwy pulsują, a ich odcienie zmieniają się dając wrażenie strumienia wielu barw i kolorów.

Płynące poprzez centrum trójkąta skierowanego wierzchołkiem ku górze światło białe jest czystą energią mającą moc spalenia wszelkich chorób i nieszczęść ludzkości. Energia ta, z im większą uwagą i wiarą (ufnością) jest odbierana (wchłaniana), tym większą staje się w nas mocą i potęgą. Centralny punkt trójkąta jest jakby nieporuszalnym płomieniem wiecznego ognia, centralnym płomieniem wszechświata, lampą kosmosu. Praktyczna transmisja tego uzdrawiającego światła centralnego i jego trzech strumieni siły może odbywać się o każdym czasie i o każdej porze, najlepiej w pozycji siedzącej, tak jak tradycyjnie zasiada się na Wschodzie do praktyk i ćwiczeń duchowych. Potrzeba zachować w miarę prostą linię kręgosłupa (zwyczajnie wyprostować plecy) i pozostać w jak najgłębszym odprężeniu. Mięśnie i myśli pozostają swobodnie rozluźnione.


2. Grupowa Transmisja Światła

Grupowa Transmisja Uzdrawiającego Światła kultywowana jest przez Mędrców Himawatu w każdy pierwszy dzień tygodnia wieczorem. Wypada to zatem w niedzielę wieczorem (według kalendarza tybetańskiego) i obiega ziemię zgodnie z porządkiem zachodu słońca według stref czasowych. Ustalił się zwyczaj odbierania i przekazywania uzdrawiającej energii najintensywniej pomiędzy godz. 20 a 21 GHT (czas Greenwich). Wypada to w Polsce pomiędzy godz. 21 a 22 w czasie zimowym i pomiędzy godz. 22 a 23 w czasie letnim. Jest to czas intensywnego Jednoczenia się w Duchu Uzdrawiania, użytkowany przez wszystkich wielkich medyków i uzdrowicieli ludzkości. Uzdrawiająca Wspólnota staje się jakby jednym ciałem i jednym duchem w Braterstwie Ludzkości.

Odbieranie uzdrawiającego światła można kultywować także w pozycji leżącej (najlepiej na wznak), szczególnie jeśli intencją jest prośba o uzdrowienie z jakiejś ciężkiej dolegliwości na którą aktualnie osoba odbierająca cierpi. Dobrze mieć głowę skierowaną wtedy (szczyt głowy) ku Wschodowi, symbolicznie ku Krainie Pana Uzdrowienia, ku Waidurji. Stopy i dłonie będą wtedy leżeć ku zachodowi. Wyznacza to naturalnie oczyszczający i uzdrawiający kierunek przepływu apanah (strumienia wody życia), wraz z każdym kolejnym wydechem.

Do pracy uzdrawiania siebie i wszystkich potrzebujących na naszej planecie, Matce Ziemi, możemy zasiąść pojedynczo lub w gronie przyjaciół, Gdy spotykamy się w Grupie, wtedy najlepiej zasiąść w kręgu. Grono przyjaciół dokonujące transmisji uzdrawiającej energii zwiemy Kręgiem Uzdrawiania. Niektóre grupy łączą się poprzez dłonie, tworząc specyficznie mocny, braterski krąg serc i umysłów niosących uczuciową i mentalną pomoc ludziom chorym i cierpiącym jednostkom ludzkim, a także zwierzętom, roślinom i całemu życiu planety, Godzinna cicha i skupiona medytacja, z wyobrażeniem trójkąta i spływu światła ponad głowami, pozwala rozjaśnić aurę ludzkości na planecie i pomaga przezwyciężyć nieszczęścia kwitnące pośród ludzkości niczym chwasty. Transmisja w Kręgu Uzdrawiania przyczynia się do szerzenia wzajemnego zrozumienia, przebaczenia, współczucia i skruchy. Transmisja rozprzestrzenia miłość i współczucie oraz ducha pokoju i wolności pośród ludzi.

Kiedy chcemy jak najskuteczniej wypełniać pracę Transmisji Uzdrawiającego Światła dla innych, możemy usiąść w pozycji modlitewno-medytacyjnej tak, że twarz będzie skierowana ku zachodowi, a plecy będą ku Krainie Wschodu. Błogosławimy i przesyłamy światło wszystkim potrzebującym uzdrowienia. Przepływ jest jakby archetypicznie od wschodu na zachód, a my jesteśmy jakby korytem rzeki lub strumieniem przewodzącym boską energię. Działamy jak stacja rozdzielcza, transformator lub kolejny przekaźnik.

W naszej pracy uczestniczą wszyscy ci, którym bliska jest idea niesienia pomocy i służenia ludzkości. Grupy Transmisyjne są tutaj szkołą prawdziwie duchowych uzdrowicieli leczących przy pomocy dobrych myśli i dobrych uczuć, poprzez skupioną modlitwę i kontemplację. Transmitowanie energii ożywiającej dobre, twórcze myślenie i subtelne uczucia jest cudowną pracą przywracającą harmonię, miłość międzyludzką, pokój, zdrowie i szczęśliwą długowieczność. Z praktyki jogi wiemy, że wszelka choroba i nieszczęście jest przede wszystkim skutkiem nadużyć dokonanych przez człowieka W sferze posługiwania się myślami i uczuciami. Własne negatywne emocje i myśli są fundamentalnym źródłem cierpienia każdej jednostki ludzkiej. Praktykując tak w grupie jak i samotnie, przewodzimy uzdrawiającą moc której część leczy najpierw nas, abyśmy byli jej coraz lepszymi nosicielami, Energia uzdrawiającego promienia, a szczególnie białe światło centralnego płomienia, ożywia, odżywia i wzmacnia wszelkie myśli, emocje i intencje drzemiące w nas podczas przekazywania. Weźmij odpowiedzialność za swoje intencje i myślenie podczas transmisji.


3. Tradycja PSU

Tradycje Planetarnej Sieci Uzdrawiania (PSU) sięgają do starożytności, do wedyjskich jogów i mędrców mazdajasny (sufich starożytnych), do linii przekazu ryszich i proroków semickich włącznie. Wszyscy oni, niezależnie od swych zapatrywań, zdziałali wiele dla uzdrawiania innych i niesienia im pomocy. PSU rozszerza się dwiema drogami, z których pierwsza jest ilościowa poprzez wzrost liczby uczestników tej pracy, a druga jest jakościowa poprzez rozwój doświadczenia w pracy z użytkowaniem wyobraźni, skupienia myśli i medytacji. W ten sposób rośnie moc i skuteczność globalnego działania samych przekazów, a nowi członkowie szybko nabywają umiejętności twórczego uzdrawiającego myślenia i przekazu energii. Służebnicy przyłączający się do wspólnej pracy w PSU, z czasem praktyki, stają się też myślicielami prawdy, miłości i pokoju, świadomie użytkując subtelne energie światła uzdrowienia w służeniu ludzkości.


4. Uzdrawiające Trójkąty

Starożytni wielcy medycy i uzdrowiciele nigdy nie działali w pojedynkę. Zwykle prosili jeszcze dwóch innych uzdrowicieli o nieustające wsparcie i pomoc. Często myślano o Założycielu Szkoły Uzdrawiania oraz o własnym Nauczycielu (Aćarja, Guru) jako o dwóch pozostałych osobach wspierających pracę przekazywania uzdrawiającej energii. W takim Trójkącie praktykuje się nakładania rąk, egzorcyzmy, tak zwane bioterapie i wszelkie formy realnej medycyny opartej o podstawę duchową. W wypadku Jogi Uzdrowienia jest to zwykle Bhaiszadźja Guru oraz własny Nauczyciel. Taki Trójkąt zawsze można uruchomić. Wyobraź sobie, że siedzicie we troje lub we trzech w tak znamienitym towarzystwie. Uzdrawianie chrześcijańskie korzystało zwykle z obecności Archanioła Rafaela oraz Jezusa (tak leczyli apostołowie i bezpośredni uczniowie dla których Jezus był Nauczycielem). Później myślano zwykle o Obecności Jezusa i własnego Biskupa-Uzdrowiciela jako Nauczyciela. Tak spełniała się potęga uzdrowienia w myśl zasady; "gdzie jest dwóch albo trzech...".

Można też tworzyć więcej podobnych Trójkątów z osobami znanymi nam z podobnej działalności, które świadomie i dobrowolnie chcą współpracować i wzajemnie z nami się wspierać. Można wyobrażać sobie siebie jako jeden z wierzchołków Trójkąta, a dwie pozostałe osoby jako wierzchołki pozostałe, Każda z osób jest promiennym źródłem światła. Centrum Trójkąta jest boskim płomieniem i źródłem najczystszego światła. Taka grupa trzech osób może bardzo skutecznie pracować razem, niezależnie od swej wzajemnej od siebie odległości, byleby pracowała o tym samym czasie, Niezależnie od tego, gdy którakolwiek osoba rozpoczyna uruchamiać medytację, wtedy zaczyna pracować dla dwóch osób pozostałych, co zawsze wspiera i rozwija każdą z nich.

Jeśli przekazujemy energię uzdrawiania dla konkretnej osoby chorej, wtedy czynimy to jako cały Trójkąt. Możemy jako Trójkąt promieniować ku osobie potrzebującej lub wizualizować ją (wyobrażać sobie) jako siedzącą w środku Trójkąta i kąpiącą się w strumieniach leczniczego światła jako w uzdrawiającym zdroju. Praktykowanie w intencji konkretnych chorych i potrzebujących gwałtownie przyśpiesza ich zdrowienie, a czasem też przynosi cudowną ulgę w cierpieniach.

Rozpoczynając tę pracę, siadamy całkowicie skupieni na zadaniu służenia ludzkości poprzez uzdrawianie, odprężamy się kilkoma głębokimi westchnieniami i wizualizujemy Trójkąt Uzdrawiającego Światła. Praktykujemy raczej przy zamkniętych oczach, starając się utrzymać okiem wyobraźni nasz Trójkąt ponad naszymi głowami. Łączymy się w myślach i w sercu (uczuciem) ze wszystkimi osobami z naszych Trójkątów personalnych, pamiętając, że nad głową każdej osoby też jest Świetlisty Trójkąt. Adepci Bhaiszadźja Jogi mogą w znany sobie sposób przedłużyć światło z centrum Trójkąta do dwupłatkowego ośrodka wewnątrz głowy i jak zwykle zatopić się w przesyłaniu pulsującego i ciepłego światła Ur. Możemy dołączyć wizualizowanie postaci wszystkich znanych nam uzdrowicieli - członków Sieci - rozwijając poczucie Braterstwa i Wspólnoty Mistrza Uzdrowienia.

Pamiętając też o tym, iż symbol Trójkąta Światła odpowiada wibracji Trójdźwięku prańawy AUM, zwanej też Odwiecznym Słowem, możesz doświadczać w myślach jakby cały umysł wibrował delikatnie tym dźwiękiem. Szczególnie pomocne to będzie wtedy, gdy technika wyobrażeniowa nas nieco zawodzi i trudno jest utrzymać jakikolwiek myślowy obraz. Umysł delikatnie jakby śpiewa prańawę lub też wyobrażamy sobie, że wpatrujemy się w błękit niebios, a na nas spływa jakby echo aniołów śpiewających w chórze (co daje alikwotę AUM).

Kiedy myślisz o osobach potrzebujących uzdrowienia lub wyobrażasz je sobie, wtedy przede wszystkim skupiaj się na ich imieniu i na intencji uleczenia. Możesz modlić się w głębi ducha o ich natychmiastowe uleczenie, aż twoje serce zacznie wewnątrz ciepło i serdecznie śpiewać jakby Pieśń Uzdrowienia i cieszyć się z ich uleczenia. Kulminacją modlitwy jest ekstaza radości, gdy czujesz, że Twoja modlitwa jest wysłuchana i spełnia się. Jest to zjawisko bardzo spontaniczne. Odczujesz ogromną ulgę na wadze ludzkiego cierpienia.

Główną intencją Kręgów Uzdrawiania jest transmitowanie wszystkoleczącego światła do całej ludzkości, do wszystkich potrzebujących, do wszystkich pragnących uzdrowienia. Taka intencja i modlitwa jest najważniejszą pracą, ważniejszą od indywidualnych intencji dla konkretnych osób. Kiedy myślimy imiona potrzebujących musimy wszystkie subtelne uczucia serca skupiać na tych osobach. Same suche myśli zwykle nie wystarczą. Uczucie serca jest wodą ożywiającą myśl. Razem mamy już intencję.


5. Sieć Jako Szkoła Uzdrowicieli

PSU jest szkołą wszystkich uzdrowicieli ludzkości. Potęga Twojego indywidualnego wkładu pracy rozwija się wyłącznie poprzez czystość intencji i systematyczną (w miarę), gorliwą pracę praktykowania. Niedzielna, ogólnoplanetarna, grupowa medytacja uzdrawiania może być podstawowym wkładem pracy. Istnieją także inne pory dla pracy praktykowania. Starożytni mędrcy zwykli byli przekazywać klejnoty nauk o uzdrawianiu we wtorkowe wieczory. Możesz próbować aranżować taką pracę grup spotkaniowych dla kilkoro przyjaciół. Dzień Marsa (Mangala) kreuje energię powodzenia, pomyślności i zwycięstwa nad grzechem, chorobą i śmiercią. Dlatego wybrano ten dzień na spotkania poświęcone przekazywaniu nauk o uzdrawianiu w regularny sposób. Trzeci dzień tygodnia symbolizował też trzeci aspekt Trójcy - uzdrowienie w Duchu Świętym (Brahmanah).

Istnieje też codzienna pora na osobistą praktykę ćwiczeń poświęconych uzdrawianiu i na przyswajanie uzdrawiającej energii. Taką szczególną porą jest okres, który trwa od wschodu słońca przez Jedną wedyjską godzinę dnia (Hora). Zimą jest to okres około 40 minut, zaś latem około 1 godz. i 40 min., gdyż dni są długie. Hora trwa jedną dwunastą długości dnia, licząc od momentu wschodzenia, aż do zajścia słońca. Czas miejscowy jest niezbędny dla ustalenia odpowiedniej pory. Polskie Kresy Wschodnie rozpoczynają wschód słońca zwykle ok. 40 - 50 minut wcześniej niż w czasie urzędowym, obowiązującym miejscowo na południku 150 (Zachodnie Kresy).

Wielu członków PSU i wiele ośrodków (kręgów) na świecie utrzymuje dyżury ciągłego transmitowania uzdrawiających energii na całą ludzką rodzinę. Największe skupienia członków Sieci znajdują się m. in. w Darjeeling w Indiach, w Japonii, w Szwajcarii, w Anglii i w Ameryce Północnej. Oczywistym ośrodkiem centralnym jest Tybet, a ściślej Himawat. Każdy odpowiedzialny medyk i uzdrowiciel może stać się założycielem większego ogniwa Sieci. Jest to swoista, działająca od głębokiej starożytności Loża Medyków.

W miarę jak rozprzestrzeniamy światło przebaczenia, miłości i pokoju, uświadamiamy sobie, że cała Sieć Świeci coraz jaśniej. Wypływające z Trójkąta promieniowanie połączonych serc i umysłów wywiera budujący wpływ na ogólnoludzką świadomość zdrowia i długowieczności. Jaśniejąca Sieć wznosi i przemienia świadomość człowieka oraz wprowadza właściwe stosunki, relacje i więzi pomiędzy jednostkami ludzkiej społeczności, pomiędzy narodami i plemionami.


                                                                                                                                                                                                     The Himalaya MasterKoniec części VIII
Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3