Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga » Biblioteka Ajurwedyjska » Woda Życia - Joga Uzdrowienia » Woda Życia IV

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6554431
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Woda Życia. Joga Uzdrowienia

Wprowadzenie
1. Promień Uzdrawiania. Korzenie Bhaiszadżja. Pole energii życia
2. Struktura SZU. Pięć stopni siły życia. Ośrodki energii
3. Czym jest Joga Uzdrawiania Guru Bhaiszadżja. Madhu Joga
4. Kim Jest Archanioł Rafael. Atrybuty. Przebaczenie
5. Naturalne oddychanie uzdrawia. Wszystko lecząca Wibracja
6. Symbolika dysku słońca. O dobroci. Archanioł Michał
7. Rytm natury: cykle słońca i księżyca. Energie Żywiołów
8. Uzdrawianie w Złotym Wieku Prawdy. Transmisja. Trójkąty
9. Osiem Ślubowań Zdrowia i Pomyślności. Dwanaście Przykazań1. Wszystkolecząca  Ekumenia

W duchu guru Waidjanatha i sufiego Ibn Sina znanego też jako Awicenna, poświęcimy się subtelnym rozważaniom duchowej strony źródła uzdrawiającej potęgi. Skąd Siwa, Jezus, Buddha, Awicenna, Sulejman i inni wielcy lekarze duszy i ciała czerpali uzdrawiającą siłę duchową? Wiemy, że uzdrowicielami byli wszyscy tradycyjni prorocy biblijni. Możemy wspomnieć Eliasza, Mojżesza, Tobiasza czy Jana Chrzciciela.

Czy słusznie Buddha Medycyny, jako nienarodzony w świecie ludzkim bodhisatwa, może zostać utożsamiony z Archaniołem Rafaelem? Uzdrawiająca Rodzina skąpana w Wodach Życia Wiecznego może próbować rozpoznać i odczuwać bliską obecność jednego z siedmiu aniołów o najwyższej randze w duchowej hierarchii Niebios. Zwykle znamy troszkę imiona wielkich anielskich istot duchowych, takich jak Arch. Gabriel, Arch. Mikhael (Michał) czy też Arch. Uriel (zwany też Ariel).


2. Czym Jest "EL"?

Słowo "EL" zasadniczo tłumaczy się jako "Bóg" lub "Boskość". Termin "El" oznacza "moc", "potęgę" i "siłę", a także "chwałę", które przynależne są Bogu. I co bardzo ważne, przymioty te są z Bogiem całkowicie tożsame.

"El Szadaj" - to Bóg Wszechmogący do którego zwracają się zarówno semici jak i chrześcijanie: Panie Boże Wszechmogący. "El Hayy" - to Bóg Wiecznie Żywy, Istniejący; Który Żyjesz i Królujesz! Słowo "El", czytane też na wschodzie bardziej jako "IL/YL", samo w sobie posiada cudowną potęgę i czarowną moc.

Imię "Gabriel" przetłumaczymy jako "moc", "mocarz" lub lepiej, jako "Mocarny Bóg". Można oddać je jako przymiot: "Moc Boża", a także jako stwierdzenie "Mocarny jest Bóg".

Święte imię "Michael" (spol. Michał) oddamy jako "Zwycięski Bóg". Termin "EL" jest bardzo często używany w Biblii i tłumaczony jako "Bóg". Związek imion wielkich anielskich istot z Bogiem, z najwyższym Dobrem i Jedynym Dobrym, jest wielce oczywisty, jeśli weźmiemy pod uwagę ich wspólną końcówkę imienia: "EL". Niewątpliwie, wszystkie "El-ohy" tworzą jedną duchową hierarchię, a ściślej chór anielski zwany też niebieskim rydwanem.

Najbliżej Pana Zastępów, Jedynego zasiadającego na tronie, jak zapewne wiemy, znajdują się cherubiny. Wspomina się także siedem duchów stojących przed tronem (Archanioł Metatron jest aniołem stróżem Tronu Boga, czyli Aniołem Tronem). Owych Siedem Duchów jak się powiada, wchodzi przed oblicze Pana Zastępów (zwanego w oryginale; Jahwe Sebaot, czemu odpowiada Narajana w tradycji wedyjskiej) i nieustannie czuwa w pełnej gotowości służenia Bogu - Dobru.


3. Kim jest Archanioł Rafael?

Starożytna księga włączona do kanonu natchnionych pism katolickich zwana "Księgą Tobiasza" (Tobijah), wspomina anielskiego ducha zwanego Rafaelem, który okazuje się być głównie opiekunem podróżników, egzorcystą, a także uzdrowicielem i zwiastunem szczęścia rodzinnego. Samo imię oznacza "Uzdrowienie Boże" lub lepiej "Lekarstwo Boże", Anielski duch, Rafael jest lekarstwem podawanym przez Boga.

Uzdrawiająca Rodzina poszukuje w Rafaelu przewodnika duchowego uzdrowienia, ostatecznego lekarstwa, a także mocy egzorcyzmu pozwalającej wypędzić i związać samego Asmodeusza zwanego też wężem starodawnym. Demon Asmodeusz to inaczej wąż Kusiciel, przyczyna grzechu pierworodnego. Wypędzenie Asmodeusza, to symboliczne wypędzenie wszelkiej przyczyny bólu i cierpienia w które popada ludzka istota wygnana z niebiańskiego Raju. Związanie Asmodeusza to związanie wszelkiego zła, jakie mogłoby się człowiekowi przytrafić. Wąż - Demon przestaje tworzyć śmiertelne zagrożenia i plagi.

Możemy wyróżnić dwie główne funkcje Rafaela jako anielskiego ducha wysokiej rangi. Pierwszą jest funkcja przewodnika, towarzysza i opiekuna w czasie podróży i związanej z nią misji. Atrybutem jego jest wtedy kij (laska) podróżny. Zawsze w czasie podróży (również tej duchowej) zwracamy się do Rafaela o ochronę i opiekę. Duch ten wchodzi przed oblicze Pana Zastępów i nasza modlitwa na pewno zostanie wysłuchana.

Drugim zajęciem funkcyjnym Rafaela jest uzdrawianie i egzorcyzm. Kościół Święty czci Rafała jako anioła będącego obrońcą przed demonicznymi zasadzkami, a także jako lekarza ciała.


4. Modlitwa Podróżnika

W modlitwach zalecanych przed udaniem się w dłuższą drogę, w tym co zwane jest "Iteranium", zawarta jest następująca antyfona:

"Niech na drogę pokoju i pomyślności
kieruje nas wszechmogący i miłosierny Bóg,
a anioł Rafał niech nam towarzyszy w drodze,
abyśmy w pokoju, zdrowiu i radości
powrócili do domu,"
Amen!


Spotykamy też specyficzne błaganie zawarte w samej modlitwie "Iteranium":

"Boże, któryś synów Izraela
przeprowadził suchą nogą poprzez środek morza,
któryś raczył wskazać drogę
trzem Magom do Ciebie przez gwiazdę,
daj nam, prosimy, drogę pomyślną i czas spokojny,
abyśmy mogli z Twoim Aniołem, towarzyszem świętym,
dotrzeć do miejsca, do którego zmierzamy,
a potem szczęśliwie przybyć do portu
wiecznego zbawienia",
Amen!


W sztuce duchowej chrześcijan przedstawia się Archanioła Rafała jako pielgrzyma w towarzystwie Tobiasza, a także samego z laską podróżną i manierką (kubłakiem na wodę), a czasem też ze znakiem ryby, co oznacza przynależność do świata ponad dwoistościami.

Odbywający podróż otrzymują od Boga niewidzialnego towarzysza w postaci "Anioła Podróży". Przybywa on na wezwanie skierowane do Arch. Rafaela i faktycznie przynależy do jego rydwanu Bożego. Zgodnie z tradycją zapoczątkowana przez św. Hieronima wiemy, że to właśnie Rafael poruszał w Jerozolimie wody sadzawki Betsaidy (patrz. Ew. Jana 5.4). Wyświęca On uzdrawiające rzeki i źródełka, a także studnie. Wierzy się powszechnie iż Rafael właśnie uleczył wielu męczenników z ran zadawanych w czasie męczeństwa za wiarę. On też wspierał i pocieszał uciśnionych w ich mękach niosąc im ulgę.

Rafael uzdrawia chorych, którzy jemu zawierzą. Ochrania podróżnych przed niebezpieczeństwami. Wypędza Asmodeuszy z osób opętanych i owładniętych. Jest mistrzem duchowego uleczenia. Rytuały Uzdrawiania stanowią formę nabożeństwa do Arch. Rafaela. Uczestnicząc w sufickiej Ceremonii Uzdrawiania na odległość przyłączamy się czynnie do rydwanu niebiańskiego chóru Rafaelian. Można powiedzieć, iż Zakon Uzdrawiania jest Zakonem Archanioła Rafaela (Zakonem Rafaelitów).


5. Symbole i Atrybuty Św. Archanioła Rafaela

Fundamentalnym symbolem jest znak Karobi znany też jako Kaduceusz. Oznacza jedność dwóch zasadniczych sił przyrody i kosmosu: Dżelal (Surja, siła słoneczna) oraz Dżemal (Ćandra, siła księżycowa). Uczy o osiągnięciu stanu całkowitego i transcendentalnego zrównoważenia psychicznego, fizycznego i duchowego. Wizerunek Saduceusza to jakby autoportret Archanioła Rafaela. Uskrzydlone serce jest cudownie uzdrawiającą sympatią anielskiego serca.

Planeta wzmagająca jego tutaj pracę to Merkury. Mistyczny metal to Rtęć. Kamienia Rafaela to Szmaragd i Agat. Można ich używać jako leczniczych, chociaż w tym wypadku bursztyn posiada swoją niezastąpioną pozycję i mistyczną markę kamienia - leku.

Ulubionym dniem objawienia i błogosławieństwa posyłanego przez chór anielski tegoż Archanioła jest środa (poranek). Cechą charakteru jest męstwo. Potrzeba dojrzeć i zmężnieć, aby otrzymać charyzmę uzdrowiciela z woli Rafaela. Idealnie odprawiać jest grupowe Ceremonie Uzdrawiania właśnie w środy (także we wtorek wieczór, jako początek kolejnego dnia wg starego kalendarza duchowego). Mają one wtedy najpełniej charakter nabożeństwa do Arch. Rafaela, czy jak wolisz do Bhaiszadźja Guru.

Arch. Rafael jest także niebiańskim Strażnikiem Tajemnicy Bierzmowania (Chrzest Duchem Świętym). Członkowie jego właśnie chóru asystują w czasie inicjacyjnych ceremonii związanych z przekazywaniem mocy Ducha Świętego. Z tego powodu jest to moc przede wszystkim uzdrawiająca i uwalniająca.

Postać zawiera wszystkie kolory i barwy, albowiem niezbędne są jako moce uzdrowicielskie. Niemniej, ciało przypomina niebiańskie pochodzenie i posiada barwę zielonkawo-błękitnawą. Uczy jak posługiwać się siedmioma barwnymi promieniami kosmicznego światła.


6. Uzdrowienie jest przebaczeniem

Wołamy mocy Archanioł Rafaela słowem pochodzącym od jego świętego imienia. Chociaż imię Rafael oznacza "Bóg Uzdrowił", to jednak sam rdzeń tegoż imienia pochodzi od słowa "Afi" oznaczającego uwolnienie i przebaczenie. Zawołanie "Ya Rafi" oznacza wezwanie boskiego płomienia spalającego karmiczne grzechy w świętym płomieniu przebaczenia i skruchy. Można powiedzieć, iż jest to archetyp uzdrowienia w niebiańskiej rodzinie.

W mistycznym rozumieniu sylaba "Ra" oznacza ogień lub słońce, a raczej cechę płomienności i "ogniośći". Powiada się, że budzi wewnętrzne słońce, czyli poczucie ciepła i świetlistości płynące z wewnątrz, z głębi ducha. W dawnym Egipcie "Ra" to Słońce jako symbol obudzonej boskości dającej światło oświecenia.

Sylaba "Fa" pisana też "Pha" to uderzenie w dzwon serca wyzwalające jego ukryta naturę. Oznacza dla mistyka wolę ogniową przynależną gorejącemu sercu chrystusowej w swej istocie naturze duszy. Powiada się, że sylaba ta budzi anielską naturę dobroci. Warto wspomnieć także związek tej sylaby z leczącą mocą natury rozumianej zwyczajnie jako przyrodę i jej wewnętrzne życie.

Śpiewanie i powtarzanie tak głośno jak i w myślach imienia tegoż archanioła wprowadza człowieka w pracę Zakonu Uzdrawiania. Wraz z błogosławieństwem inicjacji do Zakonu Uzdrawiania otrzymujemy specjalnego Anioła Stróża przeznaczonego do specjalnych celów związanych z misją Rafaelian.

Bóg jako Lekarz i Uzdrowiciel objawia się pod postacią Archanoła Rafaela. Jest to też Bóg jako Wielki Egzorcysta. Wskrzesza umarłych i oczyszcza trędowatych, w przenośni skażonych owocem błędnego i grzesznego życia, Przebaczenie i skrucha to dwa skrzydła jego działalności. Skrucha to po prostu przebaczenie skierowane ku samemu sobie i prośba o uwolnienie od cierpienia, jak praktykują to buddyści i jogini.


Uzdrawiające Ćwiczenia (seria IV)


Ćwicz. l. Weź kilka głębokich i silnych oddechów opierając sztukę oddychania o pas przepony i ośrodka splotu słonecznego. Skoncentruj cały swój umysł i wszystkie uczucia na odczuwaniu obecności niebiańskich uzdrowicieli z chóru (rydwanu) Rafaelian. Zacznij delikatnie i czule wymawiać imię Arch. Rafaela jakby przywołując jego świętą i wzniosłą obecność... Rafael, Raphael, Rafail... Możesz używać różańca do powtarzania imienia.

Ćwicz. 2. Całym sercem odczuj skruchę za błędy i grzechy swojego życia... Proś w wewnętrznej modlitwie o przebaczenie wszelkich win i błędów... Bóg poprzez Arch. Rafaela przebacza wszystkim, którzy się tak doń zwrócą... Odczuwaj i wsłuchuj się jakby w tchnienie boskości płynące ze źródła uzdrowienia... Odczuj przepełnienie uzdrawiającą mocą Bożą... Bóg jest Dobry i da ci to co dobre. Bóg jest wszystko przebaczającym dobrem... Szczerze żałując za błędy i grzechy otrzymasz uwolnienie od ich skutków. Każda bowiem choroba jest li tylko tragicznym owocem grzechu i poczucia winy... Spróbuj otrzymać, jakby w darze, wizję mentalną postaci Arch. Rafaela. Pozwól oku wyobraźni "widzieć" w świetle zarys całej postaci Archanioła Rafaela i wszystkich niebian z Jego Rydwanu.

Ćwicz. 3. Spróbuj zaprzyjaźnić się z Uzdrawiającym Bożym Opiekunem... Uzdrawiający Anioł Stróż spośród Rafaelian będzie strzec Ciebie w podróży i w dbałości o Twe zdrowie... Powstrzyma Cię od działań zmierzających do utraty zdrowia... Na koniec odmów trzykrotnie jedną z modlitw zawartych w tekście.

The Himalaya Master


Koniec części IV
Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3