Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga » Biblioteka Ajurwedyjska » Woda Życia - Joga Uzdrowienia » Wprowadzenie

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6554348
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Woda Życia
Joga Uzdrowienia


The  Himalaya Master

Wprowadzenie
1. Promień Uzdrawiania. Korzenie Bhaiszadżja. Pole energii życia
2. Struktura SZU. Pięć stopni siły życia. Ośrodki energii
3. Czym jest Joga Uzdrawiania Guru Bhaiszadżja. Madhu Joga
4. Kim Jest Archanioł Rafael. Atrybuty. Przebaczenie
5. Naturalne oddychanie uzdrawia. Wszystko lecząca Wibracja
6. Symbolika dysku słońca. O dobroci. Archanioł Michał
7. Rytm natury: cykle słońca i księżyca. Energie Żywiołów
8. Uzdrawianie w Złotym Wieku Prawdy. Transmisja. Trójkąty
9. Osiem Ślubowań Zdrowia i Pomyślności. Dwanaście PrzykazańBhaiszadźja Joga: Uzdrawiające Pojednanie

Bhaiszadźja Pudźa (Ceremonia Ozdrawiania) dana jest jako sztuka przywoływania wszystkoleczącej Mocy Boga i stanowi fundament wewnętrznego działania wszystkich osób praktykujących tę szczególną formę jogi przekazanej przez Światło Himalaya, Duchowe ćwiczenia i praktyki uzdrawiające służą przywróceniu harmonii w ciele i umyśle człowieka, wytwarzając stan dobrego zdrowia i pomyślności na każdym planie psychofizycznej jednostki ludzkiej. Joga oznacza pojednanie wszystkich części i aspektów ludzkiej osoby w jedną całość. Joga Zdrowia i Długowieczności to synchronizacja Wszystkich organów psychicznych i fizycznych ludzkiej osoby tak pomiędzy sobą wzajemnie jak i z Wielkim Duchem i Życiem Uniwersalnym.

Sztuka duchowego uzdrawiania opiera się o metody stosowane przez duchowych Uzdrowicieli ludzkości we wszystkich epokach i we wszystkich tradycjach duchowych, szczególnie w tych które wywodzą się z kultury indoeuropejskiej obejmującej Hindusów (Indoariów), Słowian, Bałtów, Persów, Celtów, Germanów, Greków, Rzymian. My, Indoariowie u swego prehistorycznego korzenia, zawsze powinniśmy pamiętać o tęsknocie duszy kierującej nas ku naukom i praktykom wedyjskim, gdzie nasze źródło i nasz duch, Prawa i zasady rządzące duchowym uzdrowieniem są przekazywane na warsztatach Bhaiszadźja Jogi tak, aby można je było stosować praktycznie w swoim własnym życiu.

Celem Bhaiszadźja Samadź (Bractwa Uzdrowicieli) jest przebudzenie ludzkości do głębszego urzeczywistnienia potężnej mocy Ducha Świętego (BRAHMANAH) dla leczenia, tak ażeby osiągnąć doskonalszy stan fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia, a także wyższy poziom wypełnienia praw Boga (Brahma). Podstawową zasadą w tej formie jogi jest to, że dusza (purusza, czysty klejnot) jest Boskim Oddechem (Brih): ona oczyszcza, ożywia i uzdrawia narzędzia, poprzez które funkcjonuje.

Misją członków Bhaiszadźja Samadź jest niesienie pomocy chorym i umierającym, wszystkim, którzy ugrzęźli w bagnie uciążliwości i negatywności (kiesa). Podstawową pracą jest skuteczne pomaganie samemu sobie zawsze kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Eliminacja wjadhi, cielesnej bądź psychicznej choroby czy dolegliwości, oznacza podstawową pracę w duchowym rozwoju ludzkiej jednostki. Świadome umieranie jest częścią leczniczego procesu duszy, a pomaganie umierającym w ich drodze ku wieczności jest częścią uzdrowicielskiej pracy Bractwa. Praktyki te zwane są Sztuką Długowieczności i Wiecznej Młodości, a także Sztuką Świadomego Opuszczania Ciała.

Uzdrawiająca duchowa moc jest Mocą Życia (Apanah), magnetyczną siłą, która dostraja nas do stanu wewnętrznej harmonii i piękna (Sundaram), dobrego zdrowia psychicznego i somatycznego, przynosząc pomyślność, przyjemność i powodzenie oraz dobrobyt i sukces jako uboczne efekty procesu uzdrawiania. Długowieczność i brak chorób oraz dolegliwości to owoce należytej i głębokiej praktyki Bhaiszadźja Jogi kultywowanej z należytym zaangażowaniem i oddaniem.

Praktyka skupiania się W Świetle Bożego Ducha, które neutralizuje wszelkie chorobogenne stany przeciwieństw i dwoistości, a także scala i oczyszcza całą psychosomatyczną osobę ludzką jest fundamentem wszelkich ćwiczeń tej Jogi, To krystalicznie czyste i jasne Światło Ducha Świętego zwane jest URNA (Światło Życia) i kontemplowane w dwupłatkowym lotosie pomiędzy brwiami, na poziomie oczu, gdzie wewnątrz jednoczą się obrazy z obu gałek ocznych, Jest to jakby jedność widzenia w Świetle Ducha.

Misterium Imienia i wibracja dźwięku, sztuka leczniczego oddychania wazowego, afirmatywna modlitwa ochronna, kontemplacja wywołująca stan błogości i ekstazy szczęśliwej i spokojnej radości (bhawanija), skupienie w ośrodkach będących generatorami mocy uzdrawiania - wszystko to tylko zarys podstaw praktykowania Jogi Uzdrowienia. Tradycyjnie praktykuje się oczyszczanie ośrodków energii (ćakramów) i aury subtelniejszych ciał psychicznych.

W ramach studiów wedyjskich nad duchowym uzdrawianiem istnieje też praktyczna nauka usuwania niepożądanych wpływów zwana potocznie egzorcyzmem, który wykonuje się tak dla osób jak i dla potrzebujących tego miejsc. Praktykuje się też uzdrawianie zwierząt, roślin, miejsc i miejscowości, a nawet całego kraju, kontynentu i planety - Matki Ziemi.

Zasadnicza działalność Bhaiszadźja Samadź opiera się na:

1) pracy warsztatowej w formie 2-3 dniowych spotkań członków Bractwa obojga płci w celu utrzymywania wspólnej praktyki i pracy nad sobą dla samouzdrowienia; 2) indywidualnej i grupowej praktyce samouzdrawiania i uzdrawiania innych; 3) prowadzeniu Bhaiszadźja Pudźa (Uzdrawiającego Rytuału) w intencji pomocy cierpiącym, chorym i umierającym (zawsze na ich wyraźne życzenie), a takie w intencji kraju lub całej planety i zamieszkujących ją istot; 4) gromadzeniu i propagowaniu metod duchowego uzdrawiania ponad różnicami światopoglądowymi czy religijnymi dla wspólnego dobra całej ludzkości;

Członkiem Bhaiszadźja Samadź może zostać każda osoba w pełni świadoma podejmowanej pracy, niezależnie od narodowości, wyznania, płci czy też zaangażowania w jakikolwiek system praktyk duchowych. Jedynym warunkiem jest otwartość serca i umysłu pozwalająca wyrazić się chęci praktykowania płynącej z głębi duszy.

Wedyjska wiedza medyczna znana jako Ajurweda została przekazana ludziom przez Dhanwantariego, anielskiego doktora w Niebiosach, który przekazał ją na ziemi jako anioł objawiciel czterem mędrcom - medykom o pięknych imionach; Suśruta, Czaraka, Aitreja i Wagbhata, Ryszi Suśruta, jak głosi legenda, zwany był w Grecji Hipokratesem, Dlatego Joga Uzdrowienia polecana jest w szczególności wszystkim medykom i medycznym służbom pomocniczym jako duchowa droga życia poświęconego pomaganiu cierpiącej ludzkości.

Z Jogi Uzdrowienia zaczerpnięto wiele metod współczesnej medycyny psychosomatycznej i psychoterapii, Metoda Gestalt wraz ze swym "gorącym krzesłem", trening asertywności, techniki bioenergetyczne (m.in, Lowen), trening autogenny Schultza (autosugestywna relaksacja), postępująca relaksacja Jacobsona (tensje i rozluźnienia poszczególnych mięśni, jogoda), grupy poznawcze, psychodramy, psychologia procesu, trening twórczej ekspresji, metoda tzw. "lustra", nauka o sugestiach i afirmacjach, rebirthing - wszystko to są techniki wyrwane z kontekstu Jogi Uzdrowienia, które zostały przeszczepione do medycyny jako skuteczne środki terapeutyczne, Możesz poznać je prosto ze źródła, z którego pochodzą.

The Himalaya Master

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3