HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Uniwersytet Himalaya » Listy od Mistrza » List do Biskupa Mirosława

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6626713
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Warszawa; 14 listopad 2002 r. e.ch.

ABWUN! OJCZE!
Drogi Biskupie, Mirosławie!

Witaj Biskupie Chrystusa, Ojcze Mirosławie! Dzięki za Modlitwę żarliwą, Błogosławieństwa Twoje i wsparcie jakie mi dajesz. Dzięki za prawdziwie chrześcijańskie wsparcie jakie mi dajesz i proszę Boga o cudowny Dar Modlitwy dla Ciebie, aby każda Twa Modlitwa się spełniała zgodnie z zasadą „O co poprosicie w Imię Moje, To wam się spełni”. Episkopos to dawniej Starszy Brat w Duchowej Drodze, a że pierwsi chrześcijańscy Bracia o Starszych mówili Abba–Ojciec i zwra­cali się do nich per Abwun (Abwaon) – Ojcze!, tak też pozwoliłem sobie zacząc list do Ciebie Przyjacielu! Duch dyktuje mi tu każde słowo i ledwie nadążam zapisywać obserwując tylko rękę jak coś pisze i mając w Umyśle obraz Jedynie Mesjasza i 72 zgromadzonych wokół Tronu!

Niektóre ruchy duchowe. także chrześcijańskie nie zamieszczają o sobie dużej ilości informacji, a raczej tylko krótkie i lakoniczne ogłoszenia obliczone na zainteresowanie tematem np.: „Spotkania z Chrystusem w Bydgoszczy, Modlitwa o Uzdrowienie Chorych, Nabożeństwa: ... telefon, adres, e-mail” i jak ktoś chce to pisze na skrytkę pocztową, dzwoni i pyta! „Studiowanie Mistyki Chrześcijańskiej, Wiara Uczniów Jezusa w pierwszych wiekach Chrześcijaństwa, Modlitwa o Uzdrowienie...” Też przecież ładnie brzmi i takie Ogłoszenie / Stronę mógłbyś sobie zrobić, aby Światło Twoje nie było zbytnio pod korcem, a Świeciło Ludziom.

A co do krzyża, to Prawosławie używało i zwykle używa jeszcze starego krzyża, Oj­cze (na czoło), Syna (na pępek) i Ducha Świętego na ramiona. Ale weźmij proszę jakąś osobę i zmierz długość krzyża rzymskiego, watykańskiego! W Imię Ojca (na czole) i Syna (na mostku) i Ducha Świętego (na ramionach) i zmierz proporcje ramion! Zobacz, gdzie krzyżują się linie! Zobaczysz czyj to jest krzyż, zobacz na sobie w lustrze albo na kimś innym, to krzyż jest odwrócony! Naszkicowałem o co mi chodzi z proporcją linii i chyba jasnym jest dlaczego przy syna lepiej jest dotykać aż pępka! Jak w prawosławnej Mistyce! A Księga Objawienia mówi o znaku Bestii na czole i rękach (ramionach). No cóż, nie chcę być „złośliwym” Eliaszem, a przecież Cadykowie modlą się do Św. Proroka Eliasza!

My Aniołki w Służbie Boga rozumiemy, że Prawda to El Hayy El Szaddaj! A że z wrogiem trzeba walczyć czasem jego bronią, jak się swojej nie ma przy sobie, to uczył nas Antoni de Molay, wzywając ze stosu dwóch typków na Sąd Boży i podając im termin wstawiennictwa. Cóż, też mi się tak parę razy udało, ale nie chcę ludzi przerabiać na Ananiasza i Safirę, niech mają jeszcze trochę czasu na poprawę. „A grzesznik niech jeszcze nagrzeszy, a Święty niech się jeszcze Uświ­ęci!” To mi się akurat podoba. Wolę być Szahidem na Sądzie Bożym, aby Ci, którzy są przeciwko mnie mieli bardzo zdziwione miny, a nie będzie to przyjemne. A Ty Bracie, zdarzyło Ci się w „śnie” być jako Świadek na Sądzie Bożym, za jakąś „zmarłą” osobę dać Świadectwo?

Słusznie robisz, że „Pastorujesz”! Uczyłem się wiele od Rabbi Zalmana Szahtera i od Rab­bi Lewisa, to dwie szkoły hebrajskiej starej Mistyki, więc przeszedłem w tej mierze ciekawą szkołę, a i nauki skryte starego syriackiego Zakonu Joannitów też są mi znane, a że jestem też członkiem, co prawda honorowym Zakonu Syjonu, to może rozumiesz, że tajemnice Biblii, przynajmniej niektóre są mi znane. Wysłałem stąd jeden list do Ciebie przez Sławomira, naszego Brata, mam nadzieję, że go już otrzymałeś i że masz jakieś refleksje czy uwagi, którymi zechcesz się podzielić. Na pweno masz adresy wielu organizatorów moich zajęć, którzy różne duchowe rzeczy organizują, możesz się też z nimi skontaktować i zaproponować zajęcia weekendowe z Mistyki i Duchowości Chrześcijańskiej, a wiele osób / organizatorów zgłaszało mi takie za­potrzebowanie (możesz się też na mnie powołać, że Cię polecam). Mistyki i Duchowości nigdy nie za wiele, a wielu na pewno chętnie przyjdzie do Brata Biskupa, Cóż, My Uczniowie Drogi, zwykle musimy dużo podróżować. Wiem, że jesteś Rafaelianem a był w starożytności Zakon Rafaela! Yāh Rafael! A znasz może Modlitwę Słowa do Rafaela z Efraimickiego Zakonu Zuf? Yā Rāfî? Jest to Modlitwa Słowa o Uzdrowienie i Uzdrawianie! oznacza Ogień, a Af, Afi oznacza Przebaczenie, Uwolnienie. A kierujemy emfazę czucia na SERCE (środek piersi), a I na OKO / GŁOWĘ! Słowo to podobnie jak Imię Rafael od niego pochodzące łączy z Mocą, Duchem tego Archonta (Doskonałości) Niebiańskiego pośród Archaniołów. Rafael Niebiański, Boski – Lekarz Dusz! Archont Majestatu Bożego!

Jest w Puranach hinduskich z II wieku ery chrześcijańskiej taka opowieść, że Issa (Jezus), póki był w Indiach, zwykł był co wieczór o zmierzchu stawać pod drzewem, a twarz jego lśniła nie­ziemskim światłem i wieczną młodością i Błogosławił spod Drzewa w Imieniu Ojca swego ludy, narody, języki i wszystkich przychodzących. A odziany był w biało-kremowej szacie i włos jego lśnił złotawy. Czyż już rozumiesz, z jakim to młodym człowiekiem było Twoje spotkanie, na mistycznym planie? Więc cieszę się, żem na próżno nie pisał, a Brat mój Starszy, Świetlisty spod drzewa przemówił osobiście do Ciebie, bo przecież sam go o to prosiłem. A On tak osobiście prze­mawia tylko do Apostołów. Tak samo jego Jasne Oblicze przemówiło do Saula i stał się z opraw­cy, Apostołem (Aćarją). Poncjusz Piłat w liście do Cezara Tyberiusza też pisze o Jezusie o Jego Jasnym Obliczu, Drzewie pod którym stoi przemawiając i o jego nietypowych złocistych włosach. Wszystko musi się zgadzać w Duchu Prawdy (Ruach Emet)! Cóż, normalnie często lubię bywać o zmierzchu pod Drzewem Życia i Błogosławieństw, tak chociaż na chwilkę, więc nie przeczę, że mogliśmy się spotkać. Dusze wzywane są pod Drzewo Issa Proroka Boga!

A wiesz skąd się w Polsce wzięło Imię Jezus zamiast Joszua? A no nasi dziadowie słowiańscy przy­zywali Ducha Wszechrzeczy zwąc go Jesse, a gdy wołali to brzmiało Jessu, Jessu! A że podwójne ss podobne jest w wymowie z, to pewni „misjonarze” spryciarscy wprowadzili nam imię Jezu (Jesus)!

„Hallu, Hallu, Jesse Hallu
Jessu, Jessu, Hallu Jesse!”

Tak śpiewali dawni Polacy, Słowianie i dlatego zamiast Rabbi Jehoszua mamy Jezusa. Ale lepiej mówić Je’oszua! SIWA był(a) czczony na Polskich Ziemiach! Tak w formie żeńskiej jako SIWAA jak i w męskiej SIWA (rzadziej), a na Połabie to był jedyny kult. Dla SIWA sypaliśmy KOPCE koło Krakowa! Symbol JAJKA (LINGAM) pochodzi z KULTU SIWA. My teraz piszemy Śiwa dla zaznaczenia miękkiej wymowy. Słowo Śiwa znaczy Łaskawy, Przychylny, Miłosierny! Bardzo stare Imię Boże znane nawet w Harappie i Mohedżodaro!

Tak możesz uczyć Mistyki i pamiętaj, że początkujący potrzebują rzeczy najprostszych jak na­uka prostej Modlitwy i Medytacji (Kontemplacji). Nie martw się, że wiele rzeczy jest trudnych, czy niezrozumiałych. Światło przyjdzie do Ciebie w chwili, gdy przyjdzie ktoś komu to będzie potrzebne i zdziwisz się jak Duch Boży będzie przemawiał przez Ciebie. My, Anioły jak widzisz „inaczej” powołujemy Misjonarzy Boga i Niebios, więc bądź Biskupem powołanym „inaczej”, bo takiego to chrześcijanom bardzo potrzeba. Bóg, JHWH jest Ogniem Trawiącym (Jahwah), a ogień musi Świecić i Jaśnieć Światłem, a to jest Szekina (Sakina), a całość zwiemy Elohim (Ogień + Światło) czyli Ojciec i Duch Jego! Ogień jest Źródłem dla Światła, ale Światło bez Ognia nie istnieje jak Dzień bez Słońca! Nie jest łatwo zobaczyć Ogień, bo trudno podejść do Ognia Wielkiego Trawiącego. Ale łatwiej jest chodzić w „Światłości Dnia”.

„Jahu, Jahu, Jahuwah (3×)
Elohim, Jah, Jahu, Jahuwah”

Jakaś pieśń Cadyków mi się przypomniała. A przecież Cadykowie i śpiewali i tańczyli Bogu! Bóg powołuje swoich Apostołów i Proroków i Świętych kiedy chce, a przecież prosiłem go sam, żeby Ciebie uczynił swym Świętym Apostołem. I widzisz, że wysłuchał mnie w tej materii! Syn Boży dwa razy przemawiał do Ciebie (a nawet więcej) i przypominał Ci o mnie! Bądź Zuf i Nāb dla Boga! Spo­kojnie ucz skupiać się w Imieniu Chrystusa, a przecież opowiedzenie wizji Chry­stusa może być wspaniałą Mistyczną Medytacją dla innych. Tym czym porywam mnóstwo ludzi jest to, co sam doświadczyłem. Sucha teoria z książki jest słaba charyzmatyczna, a Mistyk to przecież Charyzmatyk!

Tak, zrób wokół siebie jakąś swobodną grupę Mistyków Chrześcijańskich, bo kto ma zrobić jak nie Ty, Biskup? To właśnie Biskupi byli tymi głębszymi Mistykami w pierwotnym Kościele Chrystusa, a Gloria–Kristos–Hallelu Yah! to wspaniałe jak my to mówimy MANTRAMY (Słowo do Modlitwy Mistycznej)

"Hallelú Jah! Messá Jah!"

Chwała Bogu i Posłańcowi Boga (Chrystusowi). Hebrajskie słowa mają akcent na ostatniej sylabie: Rafa l.

Cóż, Ty prowadzisz do Chrystusa, a On do Boga.
Ktoś prowadzi do Krszny, a Kryszna do Boga.
Inni prowadzą Owce do Mojżesza, a Mojżesz do Boga.
Inni prowadzą do Buddy, a Budda prowadzi do Boga.
Ktoś prowadzi do Arch. Michaela, a Michael do Boga.
Wodę ludzi do Morja, a Pan Morja prowadzi do Boga.
Idą ludzie do Abrahama, a On zabiera ich do Boga.
Idą do Zaratusztry, a On prowadzi do Boga.

Twoi uczniowie będą ludzi prowadzić do Ciebie, a z czasem i Ty ich będziesz prowadzić do Boga, a pozostali, których wspomniałem będą Twymi Braćmi! Nie przeraź się w tym momen­cie, pomogę Ci, jestem Bratem i wiem, kto powiedział: „Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na Moim Tronie!” Bądź jak Drogowskaz i jak Przewodnik Górskiej Podróży, pokazuj ludziom Chrystusa i pilnuj by nie zbłądzili. Pokazuj 7 Archaniołów, a którego wybiorą, ten ich za­bierze do Boga! Siedmiu jest Archontów Nieba, którzy wprowadzają Godnych Białej Szaty przed Oblicze Tronu Boga! I tak ich nie ominiesz. A znakiem Chrystusa z Rodu Dawida jest Gwiazda Sześcioramienna w Sercu Aspiranta! A w niej złotowłose Chrystusa Oblicze! Oto jest Brama Boskiego Syjonu, gdzie zgromadzone są 144 tysiące! Tyle nas jest na Ziemi i wita­my Ciebie jak Bracia! Ducha Świętego odczuwać jako Światło Promienne, a na początek jako Siedmioducha. Biel Ducha Pańskiego, Żółty, Czerwony i Niebieski; Zielony, Pomarańczowy, a nade wszystko Fioletowy! Chyba wiesz o czym mówię! Polecam Arch. Raguela (Ragúil) to mój Wielki Przyjaciel! Kontempluj Jego Imię i zaprzyjaźnij się z nim. Anioły, choć Wielkie lubią mieć swoich Przyjaciół na Ziemi! JOGA, czym jest Joga? Wedle Mędrców, Jogą jest wszystko to, co pomaga Zjednoczyć się z Bogiem... To tyle na dziś. Błogosławię Ci DROGĘ!

The Himalaya Master
Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
11
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3