Wadźrasattwa :: Biblioteka Wadźrasattwa :: Medytacja Pokoju :: Wadźrasattwa Warsztaty
» Wadźrasattwa » Biblioteka Wadźrasattwa » Klejnoty Mądrości Guru Morya » część 3

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6477587
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

Niebiański Mistrz El-Morya(h) znany jest w historii jako Idris, jako Hermes, a także jako Prorok Henoch, zależnie od kultury, która w dawnych czasach przejęła 360 Ksiąg Świętej Wiedzy zwanej hermetyczną albo henochiańską. Linia Morya Gupta to linia odradzających się Mistrzów Królów-Proroków, którzy dążą do zjednoczenia religii oraz ustanowienia mądrej duchowej władzy!

Obecnie mistrz 6-tego wtajemniczenia. Pracuje na 1-szym promieniu. Naucza też na 3-cim promieniu jako asystent Śiwa (Jahweh). Na 1-szym promieniu jest asystentem Brahmy - Najwyższej Istoty planu atmicznego. Na 1-szym promieniu woli i mocy Boga działa z Dardżeling w Indii i z Szambali. Na 3-cim promieniu z Shigatse w Himalajach. Mistrz Morja współpracuje z Manu, z Mistrzem, kierownikiem ras ludzkich. Morja obejmie też w przyszłości urząd Władcy Ras świata. Mistrz Morja był inkarnowany jako Muhammad w przełomie 6 i 7 w.n.e. Założył wtedy Islam, który jest próbą odnowienia prastarej religii Abrahama - Millat Ibrahim. Na 1-szym promieniu woli i mocy łaczy religię i praktykę duchowego władcy - oto i misja Muhammada.

Bliższe spotkanie z Morją przyjdzie przez głębsze mistyczne studia z Księgą (Quran) i imieniem Muhammad (lub Morja). Abraham był i jest duchowym ojcem Morji i jego nauczycielem. Abraham dokonał z pomocą Archanioła Gabriela przekazu prastarej Religii Czystości Muhammadowi.

Mistrz Morja jest Maha Guru Zakonu Swami tradycji Laja. W ten sposób należy do niewidzialnej loży linii sukcesji Laja jogi. Specjalne medytacje z Morją jako wewnętrznym strażnikiem nauk polecane są w Laja jodze. Morja jako głowa Millat Ibrahim w lini sukcesji Abrahama jest Khalif -Akbar Bractwa Subudh, które łączy się z imieniem Muhammada jako jawnym, a z imieniem Morja jako tajemnym.

H U MDroga Ognia i Światła

1. Dobroć jest żywym kamieniem, który dobrze jest w życiu zachować. Budujmy się więc w dom złożony z samych dobrych rzeczy. Jesteście cząstkami Boskiego Ja, które rozproszone są we wszechświecie. Budujcie się jako kamienie żywe, szukając wszędzie dobra. Człowiek szuka tylko tego na czym ustali się jego świadomość. Człowiek znajduje tylko to czego szuka. Boskie Ja jest twoim dobrem, szczęściem, radością. Boskie Ja jest twoim wyższym ja. Oto twoja moc i potęga. Tam jest twój spokój, twoja mądrość, miłość i siła. Patrząc stamtąd, patrzysz szeroko, jakby widz z wysokiej wieży.

2.
Pozwól myślom przepływać swobodnie. Niech strumień życia biegnie tak jak tego sam chciałby. Puść się w życie swobodnie i niczego nie powstrzymuj. Temu co istnieje potrzebna jest swoboda. Daje to tobie wolność i radość. Dlatego pozwól sobie oddychać zupełnie swobodnie. Pragniesz wolności, tęsknisz za nią? Wolność twórz, radośnie zaczynając od siebie. Patrz na swoje myśli jak na przechodniów na ulicy. Przyjrzyj się im i zobacz jak są ubrane.

3. Boskie Ja śpiewa w tobie AUM. Czy słyszałeś kiedyś w ciszy ten potężny głos? AUM rozbrzmiewa jak grzmot potężny. Wsłuchaj się w siebie. Zamknij uszy i słuchaj od wewnątrz. Któż odda piękno świętego śpiewu? święte dźwięki są dla ciebie wędrowcze. śpiewaj i mów święte dźwięki. Wtedy przypłynie to do ciebie z twego wnętrza. Przyjdzie właściwy moment, otworzy się twoje wewnętrzne ucho. Zabrzmi miły dźwięk, kosmiczna muzyka Aum. Niech melodia twa płynie z twojego serca.

4.
Widzisz to na co spoglądasz. Kierując uwagę ku temu co dobre i doskonałe, to właśnie będziesz spostrzegał. Dojdziesz do celu który zamierzasz osiągnąć. Idziesz drogą którą wybrałeś. Zawsze możesz zmienić kierunek, jeśli tylko obierzesz nowy cel. Możesz w ten sposób przyjść do Mnie jeśli tylko zechcesz i możesz być ze Mną tam, gdzie Ja jestem. Czy pomyślałeś kiedyś aby być takim jakim jest twój Nauczyciel?

5. Wybrałeś chorobę, starość, cierpienie, ucisk czy śmierć i trwasz w tym. Czy wiesz że możliwe jest wybawić się od tego? Możesz zamienić chorobę na zdrowie, starość na młodość, cierpienie na szczęście, ucisk na wolność, a śmierć na życie. Skieruj tylko swoją uwagę ku temu co wieczne i doskonałe. Spotkasz w życiu tych, których bardzo pragniesz spotkać. Zbawienie twoje to wolność od tego czego nie chcesz, a otrzymywanie tego co otrzymać pragniesz. Dobrocią Boskiego Ja jest wieczna doskonałość.

6. Utwierdzaj się w czystości i świętości Boskiego Ja. Ten, który stoi na wysokiej wieży ma szerokie horyzonty, widzi wiele i sięga wzrokiem tam, gdzie nie sięgają stojący przy powierzchni ziemi. Tylko z nieba możesz wzrokiem ogarnąć całą ziemię. Patrząc zaś z ziemi spoglądasz na jej wybrane fragmenty, możesz też patrzeć na wspaniałość nieba, ale nie dotykasz go. Dlatego zachęcam ciebie aby stanąć na wysokiej wieży.

7. Wiele słyszano o płomieniach ognia. Twoje ognisko może już zapłonąć. Ogień trawiący serce rozpala to, co jest powyżej. Na spodzie ogniska znajduje się opał. Nie dziw się swojej przemianie. Wszystko co się w tobie spala jest paliwem dla płomienia serca. Wrzuć wszystko co masz do ogniska, a jakże pięknie będzie płonąć. Jeśli chcesz ciepła i jasnego światła co chwila podkładaj do ognia. Nie żałuj tego co masz, nie wzbraniaj się wrzucić paliwa do ognia. Wielki ogień trawi wszystko na popiół, a wokół jest ciepło i promiennie jasno.

8. Płomień serca podgrzewa to co wyższe. Energie otrzymuje się przez ogrzewanie. Wtedy wytwarza się duchowe ciepło. Kto chciałby wzmocnić zasób duchowej energii niech podkłada do ognia serca. Nawet mały płomyk daje przyjemne ciepło i światło. Daje też radość i szczęście z tworzenia tego co przyjemne. Jakże małe światełko rozjaśnia nawet największe ciemności. Gdy zapalasz światło ciemność sama ustępuje. Uważaj na brzegach tam można się potknąć. W ciemności ludzie chodzą po omacku. Dokąd więc mogą dojść? Dopiero w świetle ujrzeć możesz cel i drogę do niego wiodącą.

9.
Któż będąc w nocy, w wielkiej ciemności nie skieruje swych kroków tam, gdzie zobaczy zapalone światło? Ćmy przylatują do światła natychmiast. Sowy zaś boją się światła i wolą żyć w ciemności. Wiele jest kryjówek tych, którzy skrywają się przed światłem ogniska serca. Więcej światła po prostu rozjaśnia wszelkie ciemności. Ludzie przyzwyczaili się do przemiany dnia i nocy. Zdaje im się że po dniu powinna nastąpić noc, a po nocy dzień. W pobliżu słońca zaś jest wieczny dzień, wieczna jasność i wieczny ogień. Noc następuje dlatego że część ziemi odwraca się od słonecznej światłości.

10. Patrząc na słońce możesz być oślepiony blaskiem światła. Raz spojrzawszy na zawsze zapamiętasz to źródło. Zapal w swym sercu swoje słońce. Niech świeci się w tobie wielkie światło. Codziennie dokładaj paliwa, aby twój płomień trwał. Jest to Odwieczna Droga Ognia dla wszystkich, którzy chcą lecieć do światła jak ćmy. Twoje Boskie Ja jest wielkim słońcem. To twój duch, który przyszedł aby ożywić twoje prochy, może tak zajaśnieć. Ogień zmienia kształt ziemi, wody i powietrza. W ogniu, ziemia staje się popiołem, woda parą gorącą i białą jak widmo, a powietrze wiecznym gorącem. Oto jak ogień przemienia żywioły.

11.
Powietrze potrzebne jest temu aby płomień płonął. Na wietrze płomień rozpala się potężnie lub gaśnie. Dlatego trzeba mądrze używać wiatru. Kiedy rozpalisz ognisko, dmuchasz ostrożnie na mały płomień. Powoli i spokojnie rozniecasz wielki płomień. Potem już nie potrzebujesz dmuchać. Jeden gwałtowny dmuch może zgasić iskierkę. Tak też twoje serce i twoje płuca współpracują ze sobą. Twój oddech jest dmuchaniem na płomień serca. Nie dmuchasz - ogień gaśnie. Zbyt mocno dmiesz ogień gaśnie. Oddychaj dlatego głęboko i powoli. Oddychaj swobodnie ale też i ostrożnie.

12. Wdechem napełniasz płuca powietrzem. Twój wdech jest jak podmuch na iskry z ogniska serca. Dlatego szczególnie ostrożnie i uważnie wdychaj powietrze. Właściwa ilość tlenu w powietrzu daje gwarancję właściwego rozpalenia ogniska serca. Dlatego dobrze żyć blisko natury, wśród roślin, wśród przyrody. Dlatego dobrze jest uważać na każdy wdech, na każdy podmuch w kierunku rozpalonego ognia. Każdy bowiem musi sam zapalić swoje ognisko. Jest to jakby wielki konkurs. Tylko zwycięzca dostanie nagrodę. Inni poczekają na następne igrzyska świętego ognia.

13. Z głębi serca, z wysokiej wieży, dochodzi w ciszy, melodyjny, potężny dźwięk AUM. Jest on tym, co wychodzi z twojego serca. Dlatego kiedy wydech wychodzi z twojego wnętrza, niech wypłynie też święty dźwięk AUM, razem z twoją melodią graną na strunach serca. Każdy nieostrożny oddech może zniszczyć twój płomień życia. Trwa to dopóty, dopóki ogień twój nie zapłonie potężnie. Potem już nie jest w ogóle potrzebne dmuchanie. Dlatego też są pewni ludzie u których oddech ustaje, a oni wciąż żyją.

14.
Ogień podgrzewa też wodę aby mogła płynąć i krążyć po twoim ciele. Dlatego, serce mięsiste jest pompą - tłoczy krew. Ognisko serca na środku twojego mostka jest jak piec centralnego ogrzewania dla twojego krwioobiegu. Jeśli iskrę tę niechcący ugasisz pompa wyłączy się, a krew przestanie płynąć. Dlatego też mówię aby dbać o swój oddech. Dlatego mówię aby dbać o paliwo. Ogień trawi drewno, papier i metal. Wszystko więc wrzucaj do twego ognistego pieca aby płonął dając tobie światło i ciepło.

15. Zapaliwszy światło w sercu swoim, możesz sam ujrzeć drogę do celu i Cel twego istnienia. Ogień ten da tobie siłę i energię, potrzebną do tego, aby dokonać pielgrzymki do twojego domu. Zagubieni w ciemnościach kryją się po kątach, ale chętnie wracają do swego domu. Wróć skąd wyszedłeś. Twoje światło rozjaśni ci mroki i poznasz dokąd iść. W świetle poznasz gdzie twój rodzinny dom, ujrzysz jak daleko od niego odszedłeś. Zobaczysz ile drogi do siebie przed tobą.

16. Wracając możesz jeszcze innym wskazać drogę do ich własnych mieszkań, możesz wielu przyprowadzić ze sobą. Na błysk światła zlatuje się tysiące ciem, ale zawsze któraś z nich jest pierwsza. Oświecając drogę ogniem z pochodni serca nigdy już nie zabłądzisz, ominiesz wszelkie doły, przeszkody i zasadzki, na których w ciemnościach ludzie często się potykają. Jakże radośnie wraca się do domu po latach wielu. Jakże radośnie się idzie znalazłszy właściwą drogę do celu.

17. Z pochodnią serca twoje ostatnie dni na drodze są pełne radości i szczęścia. Cóż bowiem mogłoby cię zatrzymać? Idąc drogą pewną zaczynasz przyspieszać, gdy cel jest już blisko. Nawet zmęczony wędrowiec poderwie się na ostatniej prostej.

18.
Spotkała cię radość znalezienia właściwej drogi. Czyż nie podzielisz się tą radosną nowiną z tymi których spotkasz na drodze swej wędrówki? Czyż oni nie pójdą za tobą, gdy wskażesz im drogę do domu, którego szukają? Tylko sowy skryją się przed tobą za ciemnym załomem. Iluż ludziom przyniesiesz szczęście i radość, gdy dasz im trochę światła by mogli lepiej widzieć? Tak staniesz się zbawicielem tych którzy pójdą za tobą.

19.
Słowa zagłuszają głos, który brzmi w twoim wnętrzu. święte dźwięki usłyszeć możesz tylko w całkowitej ciszy. Dlatego hałas jest przeszkodą. Dlatego słowa i zgiełk są przeszkodą. Dlatego światłodawcy wskazują na milczenie i słuchanie. Wędrowcze płomienny, czyż przybliżając się do domu, nie zechcesz nasłuchiwać głosu twego Ojca i Matki, którzy czekają na ciebie, szukają cię i chcą radośnie powitać w twym domu rodzinnym? Wiedz jednak, że milczenie i słuchanie przychodzą u kresu wędrówki, gdy jesteś już blisko domu. Dlatego wielu słucha, by święta melodia zabrzmiała w nich, ale nic się nie pojawia. Są zbyt daleko od domu swego, by mogli słyszeć głos swoich Boskich Rodziców.

20. Kiedy jeszcze nie możesz słyszeć głosu Ojca i Matki płynącego z domu twego, możesz sam radośnie pokrzykiwać święte zawołanie, aby oni usłyszeli, gdy będziesz wystarczająco blisko. Odpowiedzą ci Rodzice z nieba bezzwłocznie. Wędrowcom, którzy są zbyt daleko nie radzi się śpiewać świętego AUM. Tylko ci, co dochodzą na odległość głosu do domu swego wołają Rodziców świętym pozdrowieniem, milczą i nasłuchują ich odpowiedzi.

21.
Święte AUM, pozdrowienie Ojca-Matki dla ciebie i twoje dla nich, jest tym pierwszym słowem, zarówno przy powitaniu jak i przy pożegnaniu. Później przychodzą i inne słowa. Kiedy jedziesz do innego kraju najpierw uczysz się mówić 'dzień dobry' w tamtejszym języku. Ty jednak wracasz z wygnania do swojej ojczyzny. Potrzeba ci jednak trochę przypomnieć sobie zapomniany język. Dlatego dobrze jest śpiewać AUM melodią płynącą z serca, jak również powtarzać w ciszy swego wnętrza ten święty dźwięk.

22. Słuchając w milczeniu świętego dźwięku i ostrożnie dmuchając na płomień ogniska, przyczyniamy się do zbudowania sobie nowej rzeczywistości. Bóg Ojciec-Matka przemienia nasze warunki, sytuacje i opinie. Każda myśl z naszego umysłu jest stwórcza, ma siłę dokonywania zmiany. Milczenie w słowie i myśli przestaje stwarzać świat złudy. Pustka jest brakiem tworzenia nowych złudzeń. Nowy świat jest duchowy, subtelniejszy. Nieliczni tylko dziś są jego godni. Nieliczni są bowiem ugruntowani w duchowej wiedzy, wierności i miłości. Budujmy nową rzeczywistość, przygotowujmy się do Drogi Powrotnej.

23. Odejdź od życia, które jest martwe. Żywe życie jest tam, gdzie jest oddech rozpalający płomień serca. Swobodny oddech porywa ku temu co piękne, szczęśliwe i doskonałe. W oddechu serca jest potężna siła. Aby móc rozumieć sercem, trzeba ci rozpalić jego płomień. Tylko ty możesz zaspokoić swój głód. Nikt za ciebie nie rozpali świętego ognia, jeśli ty sam nie rozdmuchasz iskierki serca. Umiłowawszy życie, dobrze jest płomień jego podsycać. Zbiornik siły pod sercem oczekuje swojego pokarmu.

24. Oczekując chwili powrotu do domu swego Ojca - Matki, potrzeba okazać odwagę dążenia. Skąd wiesz w którym miejscu się zbudzisz, o śpiący. Czy wiesz jak daleką podejmujesz drogę? Przyjaciele i synowie ojcowskiego domu niech przejdą szybko pierwsze fazy oczyszczenia. Niech się obudzą i pospiesznym krokiem podążą do celu właściwą drogą. Pokuta wasza skończy się blisko domu rodzinnego. Usłyszcie głos waszych rodziców i odpowiedzcie im. Wtedy poznacie swój byt w pierwotnym królestwie.

25. Modlitwa twoja nabiera znaczenia, gdy jesteś przed bramą na ojcowskie podwórze. Inaczej nikt jej nie wysłuchuje. Modlitwę kieruj do źródła o czasie właściwym. Ognista kula ma wszelką moc i władzę. Kiedy święty dźwięk AUM z serca usłyszysz, modlitwa nabierze dla ciebie znaczenia. Zwracanie się do Stwórcy może być radością powrotu. Wielu dziś wzywa Mistrza, lecz komóż on odpowiedział? Wszak uśmiech przynosi moc i siłę.

26.
Powiedziałem: wszystko wrzucaj do ognia w sercu. Tam wszystko spłonie. Tak tworzy się nowa rzeczywistość. Wrzuć myśl twą i pragnienie do ogniska na środku mostka. Niech spłoną tam. Wtedy powstanie twoja nowa rzeczywistość. Dlatego wiemy, że myśl wrzucona do pieca ma energię tworzenia. Ty, który myślisz - stwarzasz sobie nową rzeczywistość według wzorca swoich myśli. Dlatego uważajcie na wszystko co myślicie, abyście nie dziwili się zdarzeniom, które was spotykają. Nawet obawy twe staną się twoją rzeczywistością.

27. O wędrowcze! Ludzie dzielą się na dwa rodzaje. Jedni w ciemności jeszcze odchodzą od domu Ojca-Matki, drudzy zaś podpaliwszy w piecu serca jasny ogień, są na drodze powrotu. Jakże różnymi drogami wracają ludzie do swego domu i w jakże różnych są odległościach. Nie sposób jeszcze dla wielu ujrzeć wszystkich dróg. Widzisz pewnie tych, którzy są w twoim pobliżu. Widzisz tych, będących w zasięgu twego wzroku.

28. Kiedy zaczyna płonąć twoje światło wędrowcze, zmierzch i noc kończą się - nastaje świt - brzask wiecznego dnia. Twoje usilne dążenie i staranie zawsze przyprowadzi cię do celu. Droga ku dobru nie polega na odwiedzaniu domów religijnych raz na jakiś czas, ale na nauce, praktyce i pracy. Poznawanie duchowej wiedzy, duchowe ćwiczenia, oraz praca służenia światu, to trzy filary prawidłowej drogi, po której człowiek powraca z wygnania. Strach nie przystoi doskonałości. Na tej drodze weź tarczę światłości. Ona rozprasza ciemność i oświetla ścieżkę. Wtedy dojdziesz do celu bez cienia lęku czy zwątpienia.

29. świątynia twego ciała jest pięknym ogrodem. Od ciebie zależy co będzie w nim rosło. Dobry ogrodnik dba o każdą roślinkę. Dobry ogrodnik cierpliwie plewi każdy chwast, wyrywa wszelki kąkol wyrosły w ciele i duszy. Dobrze jest siać roślinki dobra, które wypierają wszelki chwast. Wrzucaj chwast w ogień, wrzucaj tam wszelkie śmiecie. Niechaj spłoną podsycając płomień serca. Wrzucaj w żar wszystko co wyplewisz, aby ogień, który w tobie płonie, wyraźnie oświetlał ci drogę. Boskie Ja zawsze będzie ci towarzyszyć.

30. Ołtarz serca jest miejscem, gdzie składa się ofiary. Złóż tam w ofierze każdy swój czyn, każde swoje słowo, każde uczucie i każdą myśl. Tchnienie wiatru twego oddechu podpali ogień ofiarnego stosu. Tak przetapia się złoto w wielkim piecu. Nieś światło serca, oświetlaj swoją drogę i wskazuj ją innym. Nie oglądaj się za dniem wczorajszym, nie spoglądaj wstecz. Żyj tym, co dzisiaj spalasz w ogniu serca. Dbaj o swój oddech. Wdychaj wiatr spokojnie i ostrożnie. Wołaj świętym pozdrowieniem AUM, jeżeli czujesz, iż przywędrowałeś już blisko domu Ojca-Matki.

31.
Boskie Ja będzie mówić z głębi twego serca, gdy tylko wszystko w nim będzie spalone w ogniu. Ogień oczyszcza serce, oczyszcza całe twoje wnętrze. Z głębi ognistego płomienia Bóg zwykł przemawiać do proroków. Choć jeszcze nie widać jego postaci, można słyszeć święte pozdrowienie Ojca-Matki w swoim wnętrzu. Ujrzysz boskich Rodziców, gdy tylko staniesz u progu rodzinnego domu. Tak poznać tych, którzy są już blisko.

32. Szczęście, radość i pokój, niech będą waszym udziałem. Dom prawdy, miłości i mocy czeka na ciebie. Stamtąd płynie ojcowskie światło, miłość i moc. światło przybliża się do światła, miłość do miłości i potęga do potęgi. Przyciągasz do siebie to czym jesteś. Jeśli przyciągasz lękliwych, sam jesteś lękliwy. Jeśli jesteś świetlisty sam jesteś świetlisty. Twe serce jest jak magnes, który dla odmiany przyciąga podobieństwa. To nie jest wcale trudne. Rozważ to, obserwuj w życiu i zastosuj. Głupcy gromadzą wokół siebie głupców, przestępcy zaś przestępców, a rozumni stowarzyszają rozumnych. Bądź pełen światła, a zgromadzisz wokół siebie tych, którzy żyją w świetle.

33. Podążaj za świętym drogowskazem Bożej Nauki. Zostaniesz wnet przyprowadzony do duchowych praktyk i ćwiczeń, a dalej do służebnej pracy dla zbawienia świata. Nauka ma rozwinąć u ciebie ducha praktyki. Praktyka zaś ma rozpalić żar pracy dla Hierarchii. Nikt nie został mistrzem, kto nie brał udziału w pracy duchowych starszych braci ludzkości. Mistrzowie Białego Braterstwa czekają na ciebie. Przyjdź do domu swego, do Ojca-Matki, którzy tam przebywają.

34. Stara ziemia i stare niebo muszą spłonąć w ogniu. Jest to sens całkowitej przemiany. Nowe szaty z nowej ziemi i z nowego nieba otrzymuje każdy, kto wchodzi do celu. Bez białych Szat światłości nikt nie wejdzie do domu weselnego. Tam wszystkich obowiązują szaty wytopione w ogniu. Złoto musi zostać przetopione żarem ognia.

35. Zacznij praktykę od rozpalenia ogniska serca. Zacznij nawoływać swych Boskich Rodziców świętym pozdrowieniem. Gdy tylko raz jeden przestudiowałeś daną ci naukę zacznij praktykować. Jesteś wtedy do niej dobrze przygotowany. Nauka to szkoła przygotowawcza. Praktyka to szkoła średnia. Służenie pracą dla Hierarchii to duchowy uniwersytet, który przyjmuje tych, którzy ukończyli poprzednie szkoły. Bez dyplomu nikt nie wejdzie do swego własnego domu. Dyplom jest pieczęcią gwarancji.

36.
Nowa religia świata powstanie, gdy tylko każdy rozpali ogień w piecu serca. Jeśli ty sam będziesz dla siebie światłem na drodze do domu, powstanie nowa religia czystego Ducha, do której wszyscy będą należeć. Spostrzegasz teraz kawałek ziemi. Widzisz tych którzy idą blisko ciebie. Nie sądź tych, którzy są dalej od ciebie bo nie wiesz w którą stronę idą. Nie osądzajcie tych, którzy idą swymi drogami. Wszak mogą czasem być bliżej domu od ciebie.

37. Kiedy wstąpisz na uniwersytet, pamiętaj, że będziesz mieć wgląd w nowe podręczniki. Student/ka korzysta z wielu różnych źródeł, by nauczyć się swojej lekcji. Uczeń zaś szkoły powszechnej uczy się abecadła z jednego podręcznika, a i to jeszcze nie w pełni czytać się nauczy. Nie obniżajcie lotów. Nie sądźcie tych, którzy uczą się przez Syntezę. Może się okazać że są już przed wami na duchowym uniwersytecie. Mają przed wami uzyskać dyplom.

38. Studiując naukę czytajcie i słuchajcie, gdziekolwiek tylko możecie. Wiedza jest potrzebna dla praktyki, a praktyka dla służenia. Tylko wielkie grupy praktyki są najbardziej użyteczne. Przez nie bowiem Hierarchia przesyła potężne porcje światła na świata. Nawet kilka osób może otworzyć Grupę czuwających, przez którą światło Hierarchii płynie na innych. Pomóżcie rozjaśnić ciemności planety. Zapalcie oddechem światło serca. I świećcie, by inni mogli widzieć.

39. Nie zamykajcie się w ciasnych kręgach. Studiujcie naukę i praktykujcie, byście byli zdatni nieść światło innym w służbie tych, którzy weszli do Domu świętego. Kierujcie świadomość ku wnętrzu. Wchodźcie w głąb przez zasłonę ciała. Nasłuchujcie w milczeniu świętych dźwięków. Niechaj głębia ciszy zawsze wam śpiewa.

40. Nie będę powtarzał ciągle zasadniczych spraw. Będę mówił do was tylko raz. Nowe słowa rzucają nowe światło na stare zagadnienia. Patrzcie zawsze nowym spojrzeniem. Studiujcie uważnie każde słowo. Niech wszystko będzie żywe. To co żyje przemienia się was z chwili na chwilę. To co martwe trwa nie zmienione od lat. Żyjcie we mnie cały czas. Czekajcie chwili kiedy będę mówił przez was. Tylko dobrzy uczniowie zasługują na to, aby być Ustami Mistrzów.

H U M

Niech ogień serca przemienia nas i odnawia!
Niech światło zstępuje na ziemię!
Niech miłość panuje pośród uczniów!
Niech moc i potęga towarzyszą wszystkim wędrowcom!
Niech pokój i cisza rozbrzmiewa świętą melodią!


A U M

The Himalaya MasterKoniec części trzeciej

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3