HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » O nas ...

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6824017
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

W każdej epoce istnienia świata byli tacy wielcy i nieliczni ludzie, którzy dążyli do rozumienia Boga, Jaźni Najwyższej, przekraczając obiegowe, zwykle mocno podupadłe tradycje doktryn i dogmatów. Pobudzani przez szczerą wiarę, która zna wolność miłości i kochającego miłosierdzia, usiłowali poszerzyć swą świadomość Boga zgłębiając nieskończone wyrazy Jego Prawa (Rta) i dowodząc Jego Prawdy (Satya). Poprzez prawdziwie naukową religię przeniknęli "tajemnice" Ducha i Materii i doszli do doświadczenia Boga (Elohim, Allah, Brahman) jako Wszystkiego we wszystkim...

Odkrywszy klucz do jedynej rzeczywistości jaka jest, Ci synowie i córki Boga przyciągnęli do siebie uczniów, którzy zechcieli podporządkować się prawom wszechświata (kosmosu) i wewnętrznym naukom "szkół tajemnych", czy lepiej "misteryjnych" lub "duchowych". W ten sposób Jezus powołał swych apostołów, Bodhidharma mnichów, a Pitagoras nowicjuszy w Krotonie, Gautama Buddha wezwał tak swych uczniów do utworzenia Sanghi (Wspólnoty), a Król Artur rycerzy Okrągłego Stołu do poszukiwania Świętego Graala. Prawdziwie magnetyczne misterium Ducha, Zakon Misterium...
 

Himalaya Tirtha Sangha jest szkołą tajemną dla mężczyzn i kobiet naszej epoki pragnących poznać wielką syntezę nauk wyzwolonych mistrzów - tych nielicznych, którzy triumfowali w każdej epoce, a teraz stoją licznie jako nasi starsi bracia i siostry na Ścieżce Duchowego Rowoju. Patronami Himalaya Tirtha Sangham są takie osobistości duchowe jak Kaikin-Maitreja zwany też Chrystusem lub Mesjaszem, Dźłalkhul Khan, Pan Morja i Menaka, Padmasambhawa. Śhirdi Sai Baba, Baba Śiwananda, Archanioł Raziel oraz Raphael, Archanioł Uriel, sam Król Joginów - Śri Siwa Jogeśwara, a także wielki niebiański tłum świętych, mistrzów, proroków i aniołów "odzianych w białe szaty" - Wielkie Białe Braterstwo, Obcowanie Świętych. Temu uniwersytetowi Ducha użyczają oni swego płomienia, rady, natchnienia, swego osiągnięcia i żywej nauki tym, którzy chcieliby pójść ich śladami do źródła tej jedynej rzeczywistości, jaką oni już urzeczywistnili.

Zainicjowane w Polsce ponownie nauczaniem Swami Baba Śiwananda z Darjeeling w 1983r. e.ch., Himalaya Tirtha Sangham jest kontynuatorem obecnej od zawsze na naszych ziemiach, polskiej aryjskiej tradycji duchowej w sukcesji Himalaya mającej swe źródło w duchowej stolicy naszej planety jaką jest Agartha. HTS prowadzi weekendowe spotkania z wiedzą duchową ezoterycznej jogi, ćakramami, naukami tantrycznymi i wieloma innymi aspektami podróży duchowego rozwoju, które dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. W przeciągu roku odbywają się przynajmniej trzy lub cztery 9-12 dniowe oazy pogłębiające rozmaite aspekty duchowości i mistyki. Wszystkie kursy stanowią pewna zamkniętą całość i oparte są na rozwijaniu wewnętrznego potencjału boskości, przebudzenia i duchowego oświecenia oraz wyzwolenia w takich archetypach jak Wielka Matka, Chrystus, Buddha, Śiwa. Dzięki naukom wyzwolonych mistrzów i świętych, przekazywanym poprzez ich posłańców, duchowi studenci Himalaya Tirtha Sangha podążają ścieżką wniebowstąpienia (Ascension) w celu ostatecznego ponownego połączenia duszy z Duchem Boga Żywego.

Program obejmuje studia nad świętymi tekstami Wschodu i Zachodu prowadzone przez aćarjów, ćwiczenia w opanowaniu energii ćakramów i aury według tajemnych nauk mistrzów Laja Jogi, studia alchemicznej przemiany duchowej z pomocą fioletowego płomienia, elementy duchowego zegara kosmicznego służącego uwalnianiu od złoża dawnych uwarunkowań zapisanych w kosmogramie, naukę o Słowie mówionym wraz z mistyczną modlitwą, medytacją i wizualizacją jako kluczem do wyzwolenia duszy u zarania nadchodzącej epoki wodnika, ścieżkę praktyk duchowego uzdrawiania ludzi i planety według jogi ajurwedy. Można także zapoznać się głębiej ze ścieżką ryszich oraz z naukami o kierowaniu narodem i społeczeństwami planety, tak jak przekazywali to wieszczowie naszego narodu oraz awatarowie planety jacy przyszli do całej ludzkości jak Rama, Gautama, Jezus, Mohammad, Śankara, Morja, Śirdi Sai Baba i inni. Osoby bardzo głęboko zainteresowane duchowym wyzwoleniem mogą podjąć indywidualne inicjacje w specjalne ścieżki ezoterycznej praktyki okultnej.

Himalaya Tirtha Sangha jest dziesięciostopniową spiralą, po której jako po niebiańskiej drodze, wznosisz się od świadomości swej ludzkiej jaźni do świadomości swej Bożej Jaźni, Puruszy). Gdy wspinasz się po spirali, światłość potężnieje, a ciemność jest przemieniana w czystą duchową energię. Dzień po dniu doświadczasz odrodzenia w miarę jak odrzucasz dawnego siebie (starego człowieka) i stajesz się nowym człowiekiem, istotą duchową. Energie harmonizują się, ćakramy oczyszczają, a dusza uzyskuje stan równowagi niezbędnej do zwycięskiego wypełnienia swego indywidualnego boskiego planu.

Oprócz przygotowania ucznia do wejścia w związek uczniostwa (Guru-czela) z wyzwolonymi mistrzami i podjęcia ścieżki inicjacji nakreślonej w siedzibach mistrzów na wewnętrznych planach, poziom duchowego naucza nia HTS przygotowuje studentów do podjęcia kursów rozwoju duchowego wyższych stopni, tak by mogli stać się wartościowymi członkami społeczności narodowej, ogólnoświatowej i planetarnej. Potrzebna jest wola poddania się dyscyplinie duchowej edukacji i związanej z nią ścieżki samourzeczywistnienia jako pierwszego niezbędnego kroku, wola stania się uczniem Duchowego Braterstwa Mistrzów i ostatecznie uczniem Wielkiej Boskiej Jaźni (Brahman, Allah, Elohim) Jedynego Który Jest.

Himalaya Tirtha Sangha to najpierw duchowy sposób życia, który jest integralną jogą, istotną częścią wszystkich religii i każdej kultury duchowej realizującej się jako zainicjowana już i rozwijająca sięmiędzynarodowa społeczność Epoki Wodnika. Tu dawne prawdy stają się prawem codziennego życia dla setek pokrewnych dusz zgromadzonych w celu wypełnienia misji wszystkich proroków jacy przychodzili na ziemię w uprzednich epokach w jedności świętego boskiego Wszechducha (Siedmioducha).

Tym, którzy szukają nauk duchowych Himalaya możemy polecić gorąco studiowanie dzieł inkarnowanego Aćarji znanego pod imieniem duchowym Bo Yin Ra, szwajcarskiego mistyka i ezoteryka kierującego duchowym rozwojem swoich uczniów aż po dzień dzisiejszy oraz studiowanie nauki Żywej Etyki czyli Agni Jogi przekazanych przez widzącą mistyczkę, także inkarnację Himalaya Helenę Roerich. Tak jeden jak i drugi cykl duchowych nauk wprowadza głęboko w Zakon Misterium linii Himalaya oraz przekazuje swoiste i wzajemnie się uzupełniające kompetedium ezoteryki światła duchowego tak potrzebnego jako drogowskaz w całej "królewskiej sztuce" duchowej Radża Jogi i Laja Jogi. Wprowadzenia w indyjską duchowość jogi możemy także poszukać w tekstach Śri Umadewi G.K. czyli Wandy Dynowskiej, polskiej oświeconej jogini i duchowej mistrzyni Himalaya Tirtha Sangha, która zainicjowała i rozwinęła Bibliotekę Polsko-Indyjską oraz położyła ogromne zasługi dla przybliżenia nam naszej aryjskiej (indoeuropejskiej) kultury duchowej. Możemy też polecić dzieła naszych rodzimych aćarjów, znanego pod inskrypcjami J.A.S - Józefa Aćarja Świtkowskiego S.N. oraz twórcę Bractwa Elsów, Wincentego Lutosławskiego S.N., którzy położyli w przeszłości ogromne zasługi dla popularyzowania w Polsce ezoterycznej Radża i Laja Jogi...

The Himalaya Master

SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3