HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Uniwersytet Himalaya » Listy od Mistrza » Gematria - Numerologia

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6626755
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Witaj Kapali! Namaskaram!
20 lipca 5105r. Kâli

Gematrja (spolszcz. Gematria) czyli Numerologia kryje wiele niespodzianek ale i pułapek i dlatego dla układania Modlitwy Słowa zawsze używano Gematrji, jak dawniej pisano nazwę tej nauki o wibracjach liczby słów i imion.

Śiwa (staropolskie Siwa) to liczba 16 przechodząca w 7 jako suma cyfr, a zatem wibracja Siedmioducha manifestującego się poprzez Lotos Gardła o 16 płatkach. Bardzo dobre Imię Boże do modlitwy i recytacji, bo dodatkowo wibracja czyści Lotos Gardła i prowadzi po Mistycznej Ścieżce Siedmiu Wtajemniczeń

OM - tak zapisane łacińskimi literami to wibracja 10 sprowadzająca się do Jedności→1+0=1 a więc mocno czyści Umysł Manas i Splot Słoneczny Ośrodek Manipura o 10 płatkach! OM też jednoczy bo jest wibracją liczby jeden z 10 w tle. Otwiera ścieżkę 10 stopni i 4 Kręgów, bo to ścieżka Lotosu Manipura i otwiera też dla Jedności, Zjednoczenia jako wibracja Matczyna bo liczba 1 to liczba Matki, a 9 to liczba Ojca!

Śiwâja - to liczba 18 dająca wibrację 9 (1+8=9), liczba Doskonałości, Ojca Niebieskiego oraz 18 stopni Bhagawat Gity, bo Księga, to w 18 częściach daje 18 stopni Ścieżki skracanych do 9 - Ścieżki Doskonałości, Mistrzostwa. Bardzo dobre Imię Boże do śpiewania i recytacji!

Namah - liczba 19, połączenie Matki (1) i Ojca (9) razem daje (10) – Czyściciela Manipura - splotu ogniowego, słonecznego umysłu i sprowadza się do Jedni (1+9=10, a 1+0=1), czyli zjednoczenie elementów Matki i Ojca!

OM (18) Śiwâja (18) Namah (19) – to razem liczba 47, która jako połączenie, całość daje liczbę mistyczną, podwójną jedynkę, czyli wibrację 11, bo 4+7=11. Fraza jako całość jest bardzo dobrą dla mistycznych podróży i bardzo Om Śiwâja Namah rekomendujemy do praktyki duchowej!

„Pan Śiwa” - jako jeden łączny zwrot, wymawiany bez pauzy to wibracja 29 (2+9=11) dająca mistyczną liczbę Jedenaście, 11, dobrze śpiewać Pan Śiwa; Śiwa Pan; Dobra fraza na mistyczną Pieśń, nucenie.

„Pan Bóg Śiwa” - jako zwrot to mistrzowska liczba 44, albowiem Pan to 13, Bóg to 15 i Śiwa to 16, a razem to właśnie 44, najwyższa wibracja pierwszej serii. Tylko trzeba w śpiewie i recytacji łączyć, taką frazę w wyróżnioną całość i oddzielać pauzą, jakby średnikiem od innych słów czy zwrotów , a nawet powtórzeń można spróbować na Różańcu, 108 x po kolei frazę „Pan Śiwa” albo frazę „Pan Bóg Śiwa” i wczuć się w moc wibracji całej frazy, bo numerologicznie są świetne jeżeli chodzi o zapis literami łacińskimi. Do Boga najlepiej zwracać się Jego Imieniem i skupiać się też na Imieniu Boga, to frazy „Pan Śiwa”, albo „Pan Bóg Śiwa” są idealne do takiego użytku.

„Święty” - to dobre mistyczne Słowo Boże suma liter to 29, czyli wibracja (11) - mistyczna liczba wtajemniczenia. Można ułożyć więc prostą piosenkę i śpiewać, nucić: To takie ładne przeplatanki, idealne, na mantryczny, wibrujący geometrycznie refren lub śpiew!

Święty, Święty, Święty!
Święty, Śiwa Pan
Pan Śiwa, Pan Śiwa, Śiwa Pan!
Śiwa Pan, Święty, Śiwa Pan!
Pan Śiwa, Pan Śiwa, Pan Śiwa, Śiwa Pan!
Pan Bóg Śiwa, Pan Bóg Śiwa, Pan Bóg Śiwa!
Święty, Święty, Święty, Święty! Śiwa Pan
Pan Bóg Śiwa, Święty, Święty, Śiwa Pan!

No można sobie ponucić rytmicznie, a „Pan Śiwa” czy „Śiwa Pan” tak czy owak daje wibracyjny, wznoszący na Mistyczną Ścieżkę efekt wibracji liczby 11.

29 (11) to zarazem saturniczna jak i księżycowa Jednostka, bo cykl saturniczny 29,5 roku i cykl faz księżyca to 295 dnia. Tak Księżyc współpracuje z Saturnem jakby kto się pytał.

„Świętym” - ot mała zmiana literki do „Święty” dodajemy „M” aby było mantryczniej i wychodzi wprost wibracja (33). Jest to Święta Liczba Bogów w Panteonie 30+3 lub 3*11 i liczba Trzeciego Wtajemniczenia, Hamasah!

Świętym, Świętym, Świętym!
Pan Śiwa, Pan Śiwa, Śiwa Pan!

to elegancki jeszcze mocniejszy wers do recytacji wedle Gematrji Bożej!

Świętym (33) (Jest 9 Pan 13) 22 Jest” to liczba (9), a „Pan” to liczba (13) Świętym to liczba (33), a „Jest Pan” to razem 22 (9+13).

Zwrot „Świętym Jest Pan” to łącznie liczba (55), pierwsza z wyższej Serii Syrjuszowych Wtajemniczeń. „Pan Jest Świętym” to oczywiście ta sama wartość gematryczna.

Pan Jest Świętym, Pan Jest Świętym, Świętym Jest Pan! Świętym Jest Pan, Śiwa Pan, Śiwa Pan, Śiwa Pan!

Święto (28) Śiwa (16)” - Dobre słowo na tytuł ulotki programu, bo zwrot razem ma Święto - 28, a Śiwa - 16, czyli dokładnie wibracje (44), czyli liczbę Arhata, Czwartego Wtajemniczenia

Świętowit” - magiczne słowo o wibracji (44), jedna z form Imienia Brahmana z Czterema Twarzami na Ziemi Polskiej. Jest to gematrycznie najenergetyczniejsza forma Imienia. Wibracja liczby (44) to wibracja Czwartego Wtajemniczenia, Mistrza Władającego Żywiołami i Materią!

Świętym Jest Pan Świętowit”- to jest dobra fraza o ciekawej wibracji 55 + 44, czyli 99, liczba podwójnej, wyższej doskonałości (3 x 33), Potrójny Panteon Bogów.

Świętowit, Świętowit, Świętowit!
Świętym Jest Pan Świętowit!
Pan Śiwa, Pan Śiwa , Śiwa Pan!
Śiwa Pan! Om Śiwaja Namah!

Jeszcze wszystkiego, he, he nie zapomniałem z poprzedniego swojego wcielenia na tej Ziemi, a to ładna dziewięciu zgłoskowa rytmicznie i wibracyjnie, gematrycznie zapisana fraza!

SAI - to wibracja (11) w zapisie łacińskim, można więc wykorzystać do praktyki, tym bardziej, że wielu myśli o Mistrzu Sai Baba, ale samo Sai oznaczające Esencje, Istotę, Substancję, Naturę jest bardzo dobre do praktyki w odróżnieniu od Baba dające wibracje liczby (6), podobnie jak Bóg (15-6). 8

Sai, Sai, Sai, Sai, Sai, Sai!
Święty, Święty, Święty!

Dobrze sobie obserwować wibracje fraz mantryczny, czyli takich prostych Bhadźan Uwielbień

Sai Świętym, Świętym Sai, Świętym Sai!
Świętym Jest Pan Świętowit!

Niezwykle to odpowiedzialne zadanie, aby układać Bhadźan stosując przekład wibracyjny na język polski lub układać cokolwiek o głębszym znaczeniu i wibracji po polsku he he!

AMEJN - to słowo z aramejska wymawiane ma wibracje 16 czyli 7, jak imię Śiwa, dobrą duchową, zaś Amen to feralna liczba demoniczna 15, dająca (6), co może służyć do potwierdzenia cyrografu z diabłem, he, he. Arabskie Amin to już chociaż 19 +10, czyli wibracja (1), Matka, jednoczenie, coś wspólnego! Ale AMEJN zdecydowanie lepsze w tej roli!

PERUN – to liczba 29, ściągnięta w wibrację mistyczną 11wiodącej po Ścieżce Światła i Mistyki, Ducha. Dobre imię wybrano, aby Bóstwo (22) było należycie czczone i wysławiane dawało duchową energię, a nie demagogiczną, klesią potworność, okropność i obrzydliwość.

Pan Śiwa; Pan Śiwa; Śiwa Pan!
Perun; Perun; Perun; Sai; Sai; Sai!

No to się wadźrowo robi, bo Perun, to Piorun, energia Wadźrasattwa!

Święty; Święty: Święty!

Co prawda 29 jako Święty lub Perun to wydoskonalanie się pośród przeciwieństw aż osiągnie się poziom mistycznej Podwójnej Jedni, ale zawsze, dobra frazka do rytmicznego inwokowania, a Wadźra jest ważna, bardzo ważna i potrzebna!

Perun; Perun; Perun!
Pan Śiwa; Pan Śiwa; Śiwa Pan!
Wibracje 11 z 29

Świętym Sai; Świętym Sai; Świętym Sai!
Wibracja 44 wprost!

HARÂH – oznaczające groźną formę usuwania grzechów, przebaczyciela i wyzwalacza z cierpienia to wibracja 27, czyli 9, a bez ostatniego H, jako:

HARA – to liczba 19 →10 → 1, jednoczenie, energia pojednania, zjednoczenia Matki i Ojca!

Hara Harah! – to 19+27, czyli 46, liczba 10 jako jednoczyciel niesfornych ego aż 10 stanie się 1.

I stąd czasem taka forma zapisu i drobne przydechy, he, he. A 19→1 - Jednia, Matka, podczas, gdy 27 to 9 Ojciec, Mistrz, Doskonałość. Ot parę takich drobiazgów dla sensu powtarzania tej wibracji w języku polskim i zapisie łacińskim.

Śiwa (16) Śiwam (20)

A teraz jeszcze parę dobrych Imion Duchowych do dawania Inicjowanym Abhjasinom!

Wiśoka (Viśoka) - Beztroski, Bezsmutkowy, Niszczyciel Smutków
Waradă - Dobrodziej, Dawca Dobra, Dobroczyńca
Wâmadewa - Miłujący, Czarujący, Uroczy, Miły Anioł
Wjâlin (Vjâlin) - Mistrz Węży, Otoczony Wężami
Jogirâdża (Yogirâdża) - Król Joginów
Triśūlin - Pan Władca Włóczni, Trójzęba
Triloćăn - Trójoki, Pan Trzeciego Oka
Sureśa - Pan Duchów Natury, Władca Surów
Sukhadă - Obdarzający Powodzeniem i Szczęściem
Suragań - Otoczony Aniołami, Uwielbiony przez Duchy Natury
Śūlin - Pan Włóczni, Trójzębu, Lancy
Śankara - Dawca Szczęścia, Dawca Pokoju i Błogości
Puszpan - Kwiecisty, Lotosowy
Pinăkin - Tęczowy Wojownik, Władca Tęczy
Śambhun - Dawca Powodzenia, Dobrobytu, Dyspozytor Dóbr
Sadăćar - Nemesis złoczyńców, Szlachcic, Przewodnik
Suprît - Zadowolony, Dawca Zadowolenia
Wiśwadîptin - Wszechświatło, Wszechblask
Unnatakîrti - Wszechwysławiony
Nitya (Nitja) - Odwieczny, Cudowny
Sundar - Piękny, Wspaniały
Naţarâdźa - Pan, Król Tańca i Tancerzy
Naţa - Tancerz, Tańczący

Niech Błogosławiony jest każdy Służebnik i Służebniczka Himalaya Tirtha Sangam, a ten list niech szybko dotrze do każdej osoby z Czohanjatu i Pati, oraz do Aćarjów i Sanjasinów. Łączę pozdrowienia i Światło, które jednak trzeba odbierać.

The Himalaya Master

Zobacz także: Gematria Imion

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
13
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3