HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Uniwersytet Himalaya » Gematria » Gematria Imion

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6477716
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Jak wszyscy uduchowieni ludzie wiedzą, Gematria jest głęboką, mistyczną numerologią dzięki której możliwe jest pełne obrazowanie ludzkich osobowości, szczególnie do celów duchowych. Ilość informacji, które można odczytać z zapisu numerologicznego imion i nazw jest ogromna, porównywalna z iloscią danych z kosmogramu i tranzytów astrologicznych, tylko że Gematria jest bardziej matematycznie ścisła i dopracowana od strony interpretacyjnej. Poszczególne alfabetyczne systemy zapisu imion i nazw jak grecki, łaciński czy hebrajski mają swoje własne wibracje numeryczne i zmiana zapisu imion czy nazw zmienia wiele z otoczki somatycznej, psychicznej i duchowej. Podstawą analizy jest Gematryczny Kosmogram obliczający NOUS (Ducha/Głębię), PSYCHE (Jaźń/Umysł) i SOMA (Ciało/Życie). Ostatnia cześć, taka Gematria skrócona znana jest powszechnie jako numerologia.

Kiedy zmienia się zapis imion duchowych takich jak przykładowo KRISZNA (Kryszna) z liter Sanskrytu na literację łacińską, zmienia sie wartość i obrazowanie osoby używającej tego zapisu w różnych transkrypcjach czy transliteracjach. Osoba używająca takiego imienia będzie modelowana nie tylko zgodnie ze znaczeniem pojęcia w rodzinie rdzeni łacińskoliterowych, ale też zgodnie z wibracjami numerologicznymi zawartymi w kodzie literowym wyliczanym już w czasach Pitagorasa, który też musiał się tego od kogoś nauczyć! Ludzie sensytywni często wyczuwają negatywne wibracje imienia i czują, że jakieś imię czy nazwisko do kogoś nie pasuje lub przynosi jakieś złe energie. Można to badać z naukową, arytmetyczną precyzją przy pomocy Gematrii. Oczywiście imię Kriszna (Kryszna), choć w Indii odnoszone do Proroka i Awatara Boga, Śri Kriszna żyjącego wedle większości źródeł na Ziemi około 3,1 tysiąca lat p.e.ch, w języku polskim jest typowo rodzaju żeńskiego jak imiona Bożena, Helena, Dobrosna, Miszna, Wiosna, i podobne. Zapis spolszczony może mieć kilka postaci, jak KRISZNA, KRYSZNA, KRSZNA, a każdy ma trochę inne oddziaływanie czy wpływ na osobę, która użyje taki zapis jako nazwę firmy, działalności, stowarzyszenia religijnego czy jako imienia własnego.

W strefie polsko-języcznej jak i w każdej innej opartej na łacińskim alfabecie, gdzie wydźwięk słowa Kriszna kojarzony jest z rodzajem żeńskim, mężczyzna używający takiego imienia przez dłuższy czas ulegnie widocznemu i wyraźnemu zniewieścieniu, a nabieranie wymuszonych cech kobiecych może się skończyć karmicznie na rozwoju skłonności biseksualnych w kolejnej inkarnacji. To są kwestie ogólnie znane jeśli o MOC SŁOWA i DŹWIĘKU chodzi. Dobrym być może rozwiązaniem jest używanie na taką okoliczność formy takiej jak KRISZNAN/T dla mężczyzn, o ile nie jest zbytnim wypaczeniem oryginału i dziwactwem w języku oryginalnym, albo z jakąś końcówką wzmagającą rodzaj męski, jak KRISZNADAS.Osoby nadające imiona duchowe ludziom z Zachodu myślącym europejskimi literami, powinni o tym pamiętać, aby nie szkodzić swoim uczniom i uczennicom. To wymaga nauczenia się podstaw numerologii łacińskiej.

ANALIZA IMIENIA W ZAPISIE "KRISZNA"

Jako pierwszy sprecyzujemy dokładniej N-P-S imienia w spolszczeniu KRISZNA, jako najczęściej używanym. Imię Kriszna jakkolwiek pisane rozpoczyna się na literę K – o wibracji N-P-S odpowiednio 110, 11 i 2, co daje parę cech inicjalnych godnych uwagi jako kapitał Inicjału tego imienia. Cykl życia rozpoczyna się od wibracji K = 2, dwójni, dwoistości czy podstawowej ambicji stworzenia związku w postaci pary i wokół tego może się kręcić cały świat i zainteresowania osoby. Mistyczna liczba Psyche literki K – 11 daje pewien kapitał intuicji i wzniosłego natchnienia, ale Nous – 110 literki inicjału K jest w istocie nihilistyczny i próżniaczy.

  Nous Psyche Soma
K 110
11
2
R 117
18
9
I 108
9
9
S 118
19
1
Z 125
26
8
N 113
14
5
A 100
1
1
  791
98
35
  17
17
8

NOUS osoby Kriszna 791 skraca się do liczby 17, a to wibracja złych demonicznych duchów, które się podłączają i działąją przez takie imię czy nazwę własną w zapisie łacińskim. Osoba o takim imieniu jest maksymalnie podatna na demoniczne opętania i wpływy złych duchów, czy złych a wpływowych "przyjaciół". Nie słucha dobra, a raczej wybiera zło. Iluzja jedyności, wyłączności i uduchowienia powstaje u takiej osoby, ale jest to pozoranctwo i świętoszkowatość typowa dla ezoterycznych rakszasów lub asurów, a raczej rakszasic i asurzyc. Iloczyn Nous 7x9x1 dający 63 daje końcową dziewiątkę, subtelne silne pozoranctwo najwyższej doskonałości. Osoby takie bardzo łatwo podają się za bogów, niestety fałszywych. Kończą we frustracji. Liczba 63 to i owszem liczba ilości mistrzów aktywnych w świecie wedle pewnych szkół duchowych, ale w ezoterycznej psychologii to dobrze znana wibracja egoistycznego serca, chciwego pochwał, zaszczytów, uwagi, ksobności mogącej się skończyć autyzmem w kolejnej inkarnacji (autystyczne dzieci).

PSYCHE to wibracja 98 dająca 17, liczbę demoniczną, co pozwala na opętania i posesje demoniczne dokonywane przez złe duchy planety poprzez myśli i emocje osoby. Obsesje jedyności w formie osobowości narcystycznej bardzo łatwo się wykształcają, a pseudoduchowość polega na obłudnej manipalacji znajomymi. Liczba 791 to 7+91, czyli 98, i przez ten kanał osoba myli inspiracje duchowe z zachciankami swego demonicznego ego, spłycając wszystko co duchowe do tandetnego psychizmu. Liczba poboczna Nous 791 jako 79+1 to wibracja 80 dająca tendencje do silnego, skrajnego materializmu i pustki. Osoba nie pozwala na nic, co byłoby bezinteresowne czy bezdochodowe, a jednoczesnie ta materialistyczność prowadzi ją do pustki i depresji typu nihilistycznego. Co nie jest dochodowe odrzuca i niszczy. Egotyczno-interesowny psychik wyrasta z posiadacza czy posiadaczki takiego imienia/ksywy czyli osobonazwy. Iloczyn Psyche 98 to 9x8 dające 72, duchowość i chwiejność zarazem, procentującą cechami zwykłej dwulicowośći i obłudy, a dalej 7x2 dające 14 i końcowe 4 to pewna tonizacja cech psychoegoicznych, mogąca się też przejawiać żywiołową emocjonalnością. Daje to obraz infantylnego dziecka, które jak się wykrzyczy to przestaje szaleć i się uspokaja.

SOMA w postaci 35 dającej prostą cyfrę 8 to skorupka zewnętrzna na pokaz, osoba zachowująca się wobec innych jako typowa ósemka, materialistka szukająca we wszystkim korzyści własnej. Składowe 3 oraz 5 w 35 dają pozory dobrego serca i ezoterycznych osiągnięć, które jednak trwają dopóty, dopóki osoba ma z nich jakieś wymierne korzyści czy zyski, chociażby towarzyskie. Wibracje 17 w Psyche i Nous blokują większość jeśli nie wszystkie pozytywne cechy cyfry OSIEM, stąd nie należy ich tutaj rozpatrywać, chyba, że w kategoriach braku i dewiacji lub cienia archetypu. Iloczyn 3x5 = 15 też dodaje silny zewnętrzny pierwiastek egotyczny. Może to być obraz kobiety z pozoru dobrej, ambitnej, wzniosłej, ale faktycznie pustej i jałowej duchowo w swoim wnetrzu z ambicjami do pozorowania świętości lub kogoś kim w pozycji społecznej nie jest. Cykl życiowy jest lekko upadkowy, degradacyjny z początkowego K=2 do końcowego A=1 co jest niedobre i prowadzi do lekkich "dołków", ledwie zauważalnego psucia się wielu osiągniętych rzeczy czy celów.

Dobra psychoterapia musi obejmować procesy gorącego krzesła i zdzierania iluzorycznych mitów na swój temat. Trzeba jednak uważać, aby nie obudzić nihilistycznych, krotochwilnych tendencji nihilistyczno-samobójczych u takiej osobo-nazwy, to jest osoby posiadającej takie imię i myślącej na codzień łacińskimi literami. Analiza dla rdzennej ludności greckiej, hebrajskiej czy chińskiej musi być oczywiście wykonana wedle systemu numerologicznego alfabetu nosiciela Imienia/Nazwy.

ANALIZA IMIENIA W ZAPISIE "KRYSZNA"

Druga wersja zapisu imienia w języku polskim w postaci KRYSZNA jest tylko nieco lepsza pod pewnymi względami, mniej demoniczna, ale za to bardziej egoistycznie zorientowana na zadowalanie swego niskiego ja.


Nous Psyche Soma
K 110 11 02
R 117 18 09
Y 124 25 07
S 118 19 01
Z 125 26 08
N 113 14 05
A 100 01 01
  807 114 33
  15
6  

NOUS osobonazwy Kryszna 807 daje końcową wibrację 15, a to liczba egotyczna, silnej osobowości egocentrycznej, z zerem w pozycji środkowej Nous, czyli osadzona na nihilizmie. Takie osoby potrafią terroryzowac wszystkich, że jeśli ich roszczenia nie zostaną zaspokojone zrobią sobie krzywdę, popełnią samobójstwo. Żądania w pierwszym okresie są roszczeniowo-materialne, a przy ich dojrzewaniu przechodzą w abstrakcyjne formy kwalifikujące do choroby psychicznej nawet. "Nie warto żyć jeśli ludzie nie będą dla mnie mili, jeśli mi nie zmaterializujesz mistrzu wibhuti albo samochodu, popełnię samobójstwo w twoim aśramie pozorując morderstwo", i podobne ekscesy. "Jeśli nie będę uznany/uznana za Mistrza to zniszczę ciebie i twoją działalność, pokazując wszystkim krzywdy jakie mi wyrządzasz." To są postawy osób z takim Nous, budzące się w wyniku sięgania do głębi chorego ego.

PSYCHE 114 to wibracja egoicznej szóstki, tutaj zmodelowanej przez podwójną jedynkę skłaniającą do postawy robienia za jedyny autorytet w sprawach małej wagi, i żywiołowy, emocjonalny charakter. Liczba typowa dla autorytarnych paranoików, jeśli taka osobowość nie będzie temperowana i wychowywana należycie. Wszyscy muszą służyć i obsługiwać osobę o takiej postaci imienia, ale jest to typowa choroba, dewiacja ego, ja, które bardziej jest modelowane przez siły natury, żywioły niźli podatne na opętania. Z taką psyche nie ma dialogu, gdyż nie słucha rozmówcy i nic nie przyjmuje do wiadomości, nawet od autorytetu (Guru) jakiego rzekomo wyznaje, czy wielbi. Ogólne tendencje do lenistwa i ignorowania innych oraz podatność na psychosomatyczne choroby wynikłe z nadmiernego egoizmu jak rak czy alergia jest wyraźna. Liczby poboczne Nous 807, w obu wypadkach 8+7 czyli 15 daje potężne wzmożenie cech egotyzmu i apodyktyczności u nosicielki czy nosiciela takiego imienia. Występujące liczby poboczne Psyche są identyczne 114 to bowiem 1+14 = 15 lub 11+4 = 15 i równe z wartościami liczb pobocznych NOUS, co oznacza, że osoba próbuje się skontaktować z wyższymi siłami, tylko wtedy gdy czegoś pożąda w egoistyczny sposób. Jednocześnie trzeba pamiętać, że brak takiej osobo-nazwie rozróżnienia pomiedzy sferą Duchową Nous, a sferą Psyche, stąd osoba swoje myśli i emocje oraz wyobrażenia myli i utożsamia z Duchem oraz Boskością!

SOMA 33 daje bardzo dobrą zewnętrzną prezencję MISTYCZNO-DUCHOWĄ. Osoba z niewielką albo żadną wiedzą duchową, potrafi wytworzyć obraz siebie jako zaawansowanej czy wiedzącej i stwarzać pozory wysokiego uduchowienia, dobrego serca. Potrafi być subtelna i delikatna na zewnatrz, ale jest to teatralne zagranie roli, dla której nie ma pokrycia w wewnętrznej rzeczywistości. Osoby z takim kosmogramem numerologicznym chętnie rwą się do władzy administrowania organizacji duchowych i religijnych, w rzeczywistości niszcząc je swoją małostkowością egotyzmem i pozoranctwem świętości.

ANALIZA IMIENIA W ZAPISIE "KRSZNA"

Trzecia postać zapisu, tzw. serbsko-chorwacka, KRSZNA ma konotację bardziej jak pierwszy zapis, co wiadomo, bo odłączając I=108 czyli 9-ątke nie zmienia się wyniku końcowego, acz ulegają zmianie składowe obrazujące powstawanie końcowej postaci struktury NPS.

  Nous Psyche
Soma
K 110 11
02
R
117
18
09
S
118
19
01
Z
125
26
08
N
113
14
05
A
100
01
01
  683
89
26
  17
17
08

NOUS Krszna to 683 dające 17, z liczbami pobocznymi 71 oraz 89, jak 89 w Ps yche co generalnie nastręcza podobne problemy nieodróżniania osobiście sfery psychicznej od czysto duchowej. Nous oparte na początkowym 6 jest kierowane do celów materialnych 8 w dalszym rozwoju, a dopiero na końcu budzą się ludzkie odruchy. Osoby takie po czynieniu zła miewają silne wyrzuty sumienia, co zwykle tonizuje ewentualne demoniczne skłonności i stanowi element oporu w wypadku opętania. Mistyczny iloczyn 6x8x3 dający 144 daje jednak silniejsze poczucie doskonałości, boskości czy jedyności i słuszności, nawet gdy osoba robi najgorsze błędy i grzechy, uważa, że to jest pozytywna oznaka boskości i wyższego uduchowienia.

Psyche 89 ma zasadniczo te samą jakość co Psyche KRISZNA 98, ale w odwrotnych proporcjach. Osoby o tych imionach, byłyby dla siebie wzajem psychicznymi odwrotnosciami, robiącymi to samo ale w obowiązkowo innej, sprzecznej z lustrem kolejności, jako antagoniści!

SOMA Krszna to 26 jedna z najbardziej chwiejnych moralnie i egoistycznie podszewek pod materialistyczną powierzchowność żądną zysku z każdej szczególnie tzw. duchowej działalności. Iloczyn 26, czyli 2x6 daje 12 i cyfrę 3 obrazując zdolność do okazywania wielkiego serca, ale z uwagi na całość postaci, w jakichś raczej szczególnych okolicznościach lub dla szczególnych swoich celów, np. zyskania sławy jako osoba przewodząca ruchowi pomocy charytatywnej w roli prezesa. Pozostałe, końcowe elementy mają wydźwięk i natężenie wibracji imienia KRISZNA z uwagi na transpozycję dziewiątkową nazwy serbo-chorwackiej KRSZNA.

ANALIZA IMIENIA W ZAPISIE "KRISHNA"

Warto szczególnie przeanalizować wydźwięk imienia w postaci anglojęzycznego, międzynarodowego zapisu, bo używany jest najszerzej jako etykietka ruchu duchowego związanego z kultem Pana Krishna. O zapis w postaci KRISHNA właśnie chodzi i modelowanie charakterów osób, które zidentyfikują się pod tak pisanym imieniem, osobonazwą, jako społeczności, a także dla osób noszących tak pisane imię duchowe. Popularne są praktyki duchowe w których adepci i adeptki utożsamiają się ze swoim bóstwem, a nie znając bóstwa tak naprawdę utożsamiają się z wibracją imienia i tworzą zbiorowego egregora kultowego, pustą formę poprzez którą oddziaływują wszelkiej maści duchy o energetyce zblizonej do cech wibracji osobo-nazwy. Bezmyślne powtarzanie świętych imion i próżniacze utożsamianie z imieniem pogarsza sprawę wychwytywaniem akurat wibracji o negatywnym działaniu.

  Nous Psyche
Soma
K
110
11
02
R
117
18
09
I
108
09
09
S
118
19
01
H
107
08
08
N
113
14
05
A
100
01
01
  773
80
35
  17
08
08

NOUS imienia jest ciągle demoniczny i wystawiający na opętania i owładnięcia przez złe siły o asurowym czy rakszasowym pochodzeniu. Liczba 17 należy do najbardziej demonicznych jako wibracja Hierarchów czarnej loży sił zła i chaosu na tej planecie. Zresztą nawet w kawiarnianym wróżeniu z kalendarza nie uchodzi za szczęśliwą jako dzień miesiąca czy dłuższego cyklu życiowego. Dwie siódemki w 773 tonizują jednak demoniczność wypadkową całości, uzależniając ją od zachowań i potrzeb Psyche oraz Soma. Liczby poboczne to 77+3 = 80 oraz 7+73, także 80, podporządkowując Nous całkowicie w obu kanałach wibracyjnych połaczeń z energiami Psyche, które ma wartość 80.

PSYCHE liczby 80 to wibracja materialistyczno-nihilistyczna, podążanie do zysku za wszelką cenę prowadzące do negatywnej próżni, do psychicznej pustki zagubienia i autodestrukcji życia duchowego w szczególności.Wibracja 80 daje tendencje do silnego, skrajnego materializmu i pustki. Osoba nie pozwala na nic, co byłoby bezinteresowne czy bezdochodowe, a jednoczesnie ta materialistyczność prowadzi ją do pustki i depresji typu nihilistycznego. Co nie jest dochodowe odrzuca i niszczy. Osoby o takiej Psyche (Kamamanas) potrafią dokonywać samouszkodzeń i miewają silne skłonności samobójcze. Mogą to być też jednostki roztrwaniające środki materialne na próżniacze cele. Jeżeli taka osoba staje w roli lidera, winduje ceny za programy zajeć duchowych w sposób nieuzasadniony ich kosztami. Jeśli zostanie skarbnikiem jakiejś grupy duchowej, będzie rozrzutnie wydawać fundusze wspólne w istocie na zaspokojenie własnych zachcianek, np. na zwiedzanie kraju rzekomo celem znalezienia odpowiedniego ośrodka na kilkudniowe medytacje. Osoby takie często potrafią aktywnie zbierać duże z pozoru charytatywne religijne datki i wydatkować je na prywatne cele. Psyche jest szczęśliwie bardziej materialistyczne niźli demoniczne (jak w imieniu spolszczonym Kriszna), co utrudnia bezpośrednie demoniczne opętania poprzez myśli i emocje, zmuszając złe duchy do bardziej wyrafinowanych technik manipulowania takimi osobami z poziomu NOUS (Ducha, Jaźni Wyższej). Jest to psyche celujące jednak w postawach nihilistycznych oraz materialistycznych. Za przykład błędu nihilistycznego mogą posłużyć osoby kultowo fanatyczne, które niszczą związki i relacje z przedstawicielami innych ruchów duchowych niźli własnych, albo próbują nawracać osoby bardziej od siebie duchowo zaawansowane nie bacząc na braki w swojej wiedzy i moralności oraz na braki w doświadczeniach rzeczywiście duchowych. Podwójny kanał liczb pobocznych tożsamych z Psyche w Nous uniemożliwia osobom wyraźne doznania duchowe które by były odróżnialne od doznań własnej Psyche, a objawienie duchowe przychodzące językiem psychiki zdaje się być czysto emocjonalno-uczuciowe. Takie osoby myślą zwodniczo, że jak są przykładowo dla innych miłe i uprzejme, to jest to oznaką ich wysokiego uduchowienia, co jest szkodliwym błędem w ich rozwoju duchowym. Iloczyn 80, to 8x0, w istocie iloczyn cyfr każdej liczby z zerem zawsze jest zerem, co jest starciem z nihilizmem i próżnią, obrazem katastrofy życiowej lub próby samobójczej, tym bardziej niebezpiecznym jeśli to element końcowy, kończący cykl życiowy.

SOMA w postaci 35 dającej prostą cyfrę 8 to skorupka zewnętrzna na pokaz, osoba zachowująca się wobec innych jako typowa ósemka, materialistka szukająca we wszystkim korzyści własnej. Składowe 3 oraz 5 w 35 dają pozory dobrego serca i ezoterycznych osiągnięć, które jednak trwają dopóty, dopóki osoba ma z nich jakieś wymierne korzyści czy zyski, chociażby towarzyskie. Wibracje 17 w samym Nous blokują większość jeśli nie wszystkie pozytywne cechy cyfry OSIEM, stąd nie należy ich tutaj zbytnio rozpatrywać, chyba, że w kategoriach braku i dewiacji lub cienia archetypu. Iloczyn 3x5 = 15 też dodaje silny zewnetrzny pierwiastek egotyczny. Może to być obraz mężczyzny czy kobiety z pozoru osoby dobrej, ambitnej, wzniosłej, ale faktycznie pustej i jałowej duchowo w swoim wnętrzu z ambicjami do pozorowania świętości lub kogoś kim w pozycji społecznej nie jest. Cykl życiowy jest lekko upadkowy, degradacyjny z początkowego K=2 do końcowego A=1 co jest niedobre i prowadzi do lekkich "dołków", ledwie zauważalnego psucia się wielu osiągniętych rzeczy czy celów. Soma imienia Krishna jest praktycznie identyczna jak w spolszczeniu Kriszna, z tolerancją wpływu niewielkiego przesunięcia działania elementu Psyche o innej jakości na Soma.

To co tu omawiamy nie jest krytyką religii Kriszny i nie ma wpływu na jakość BÓSTWA ŚRI KRISHNA występującego w bohaterskiej roli jako Guru wojownika Ardżuny w Bhagawad Gita, gdyż tamtejsze postacie nie myślały o sobie używając zapisu łacińskiego, którego jeszcze nie było, a starowedyjskim Sanskrytem z jego dawnymi znakami sylabiczno-literowymi. Współczesne zapisy mogą być pewną profanacją i zmianą jakości odbioru starożytnego zapisu i wibracji numerologicznej wyrażonej w Sanskrycie, co zbytnio nie dziwi, kiedy widzi się chrześcijańską, łacińską cywilizację śmierci wogóle! Jakość koncepcji duchowych wyrażanych przez osoby identyfikujące się z imieniem w zapisie łacińskim może być jednak wątpliwa i wibracyjnie należy raczej do głęboko niekorzystnych. Może to być jedną z przyczyn negatywnego odbioru ruchu duchowego mającego imię Krishna czy Kriszna na sztandarze i na ustach, oprócz oczywiście epidemii psychozy lękowej o nazwie sektofobia, jaka opętała wiele jednostek o złej kondycji psychicznej na podłożu lękowym. O ile jednak sektofobia to tylko choroba psychiczna, a fobie wogóle są dość łatwo uleczalne, jeśli tylko pacjent chce się leczyć, o tyle wibracja numeryczna imienia, osobo-nazwy pozostaje i tak czy owak oddziaływuje na wszystkich ludzi rozprzestrzeniając swój subtelny wpływ porównywalny z wpływem energii kształtu, koloru, pogody, gwiazd czy pory roku na stan umysłu i ducha oraz ciała. Nie jest aniołom, bóstwom opiekuńczym ludzkości trudno zapisać ludzkiego karmana (losu) w postaci cyfrowej, matematycznej, a wręcz przeciwnie, wszystkie procesy życiowe i ewolucyjne uporządkowane są zgodnie z zasadami i regułami o matematycznej precyzji, czego numerologia jest jedynie skromnym wyrazem. Ludzie są tym, co oznacza wibracyjnie ich Imię!

Analiza Psychometryczna
według nauk Mistrzów Gematrii, Pithagorasa i Tomira Zori
Mag ATHENOR

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
44
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3