HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Biblioteka

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 4018065
Ostatnia aktualizacja strony:
16-06-2017, 00:18
Rozmowy Jogina z Bogiem
Zawsze udając się do Świętej Krainy Światłości całą swą Duszą mamy okazję rozmawiać z rozlicznymi Świetlistymi Istotami, Aniołami, które reprezentują sobą Wiedzę Boga, Świętą Wiedzę, której pełne jest Królestwo Niebios i każda osoba duchowa, która do Królestwa Bożego należy! Mamy też okazję osobiście rozmawiać z Boską Istotą, która jest Bogiem dla Aniołów, ludzi, dżinów i wszelkich innych rozlicznych istot w rozmaitych światach zaludniających przestrzeń stworzonego Wszechświata. A oto i Satsanghi – pytania i odpowiedzi, jakie mieliśmy Rozkosz prowadzić w czasie pewnego jesiennego spotkania z Ojcem i Matką Niebios w Krainie Światłości, do której na zawsze już przynależy nasza Dusza. Zaiste są to Spotkania z Prawdą i Zgromadzenia Wiedzy, a przecież tysiące i miliony światłych ludzi pragnie usłyszeć opinię Boga w wielu sprawach i kwestiach, jakie tyczą zarówno życia ludzi jak i spraw ostatecznych.
Tao Te King - Drogi Cnoty Księga. Lao Tse
Tao (pisane też Dao) odpowiada japońskiemu ideogramowi Do (wymawiaj: Dou, Dau) używanemu w takich pojęciach jak aikido, karate-do, judo... Chińskie Tao (Dao) czyli japońskie Do (Dou) oznacza Drogę, Ścieżkę, Drogę Niebios... i pisane jest oryginalnie ideogramem złożonym z 12 kresek...
ŚIWA – Mistrz Jogi i Władca Przemian
Śiwa to Bóstwo, Osoba Boga, która była czczona w starożytności, w kulturze przedaryjskiej w całej Eurazji, zarówno w Europie jak i Azji, a także przynajmniej częściowo w Afryce czy na Oceanii, gdzie są wyraźne ślady Śiwaickiej tradycji duchowej i kultowej. Słowo Śiwa oznacza Łaskę, Przychylność, Przyjacielskość i Życzliwość, co akcentuje jako Imię Święte, Łaskawy, Miłościwy i Litościwy, Miłosierny wymiar Istoty, a także siły czy energii, osobowości, która skrywa się za tym starożytnym Boskim Imieniem. W hinduistycznym przekazie unifikacyjnym dla form kultowych Indii, Śiwa jest Trzecią Osobą Trimurti Trójcy Przenajświętszej, a co za tym idzie jest zarówno Duchem Świętym jak i Osobą Ducha Świętego
Bogini Kālî Devi
Bogini KĀLĪ DEVI, Królowa Niebios jest spośród wszystkich żeńskich form Panteonu Euroazji bodaj najmniej zrozumianą, a i często nazbyt enigmatycznie przedstawianą wśród Najwyższych Bogiń, Archanielic Niebios. Wyłania się z ciemno-niebieskiej Przestrzeni Kosmosu jako Strażniczka Bramy, do świata poza czasem i przestrzenią, jako Władczyni przezwyciężająca świat ograniczony czasem i przestrzenią, jako Matka Nieskończoności. Bogini Kālî przedstawiana jest cała naga w ogólnie przyjętej ikonografii i malarstwie, a jej ciało jest zwykle koloru Śjam – głęboko niebieskiej barwy utożsamianej z kolorem Nieba, kiedy zapada już zmierzch i pojawia się głęboka noc.
Ewangelia Prawdy. Juliusz Słowacki
Oto usiedliśmy przy nogach Pana naszego, Chrystusa-Mesjasza, na progu, u bramy z jednej perły i radujemy się po raz pierwszy jako Aniołowie, którzy widzą jednocześnie i czują. Oto Braterstwo nowe uczuliśmy dla świata, Braterstwo wszystkiego co żyje i oddycha. Cóż bowiem jest ono ukochanie natury, które się rodziło w ludziach - owe głosy harmonijne, które się do nas odzywały chórem niewysłowionym? A oto drugi świat Duchów nad nami, skąd przychodziły poetom błyskawice i głosy, objawił się nam, jakoby siła sakramentalna nad nami ...
Odradzanie, Oddychanie, Joga
Ideą duchowego oczyszczania psychiki i ciała jest wzbogacenie, całego życia ludzkiej osobowości, poprzez proste ćwiczenia umysłu, ciała i duszy. Jeśli wspomniane ćwiczenia będą studiowane w sposób inteligentny i cierpliwy pod okiem odrodzicieli, przyniosą oświecenie i zwycięstwo nad wszystkimi osobistymi problemami. Mogą na stałe uczynić ludzi zdrowymi duchowo tak psychicznie, jak i fizycznie. Proste, oczywiste rzeczy, zawsze mają siłę działania. Każde z ćwiczeń duchowego oczyszczania w odradzaniu posiada moc usuwania cierpienia, choroby, strachu, złości i negatywnych myśli poza osobowość człowieka i unicestwiania ich. Celem oczyszczania jest moc światła prawdy, prostoty i miłości. Myślenie, oddychanie, masaż, jarstwo, gorące uczucie przyjaźni i braterstwa, radość i miłość to najwspanialsze sposoby oczyszczania psychiki.
Hara Śiwa i Wawel
Duchowość śiwaicka (starożytna kultura religijna) w narodach indoeuropejskich (w całej Europie i Azji). Narody słowiańskie w tym naród polski stanowią cząstkę całej antycznej aryjskiej duchowej kultury indoeuropejskiej.
Desiderata Przemijania
Uświadomienie przemijania zachęca do życia pełnią życia, w każdej chwili miejscu i czasie, tak długo jak żyjemy. Przemijanie to nauka mistyków i filozofów orientalnych, buddyjskich, chrześcijańskich muzułmańskich czy hinduistycznych, bo Przemijanie Życia jednoczy ostatecznie wszystkie dusze, całą ludzkość, a Prawda o narodzinach i śmierci jest taka sama niezależnie od wiary czy przekonań ani od osobistych celów życia.
Duch Święty w Trójcy
Tradycyjna, autentyczna Religia naucza rozważania trzech aspektów Boskości: Brahmān to Stwórczy Wszechduch, Wiszńu to Życie całego Stworzenia, a Śiwa to aspekt Łaski Duchowej, kresu formy i wzniesienia duszy na wyższy poziom bytu. Trimmurti, to inaczej Trójca Święta albo lepiej Trójciało, a jest to opisowe przedstawienie dynamiki Absolutu w jego działaniu na niższych, foremnych planach bytu, gdzie trzy Święte Imiona, Brahmān, Wiszńu oraz Śiwa są w istocie Przenajświętszymi Imionami Jedynego i Najwyższego Boga w trzech różnych tradycjach wyjaśniania i ujmowania Boskości w całej Euro-Azji!
Światło Zjednoczenia - Shirdi Sai Baba
Opracowanie autorstwa Himalaya Master zawiera zarys życiorysu wielkiego Mędrca i Świętego Indii oraz część z Jego drogocennych klejnotów nauk przekazywanych adeptom praktykującym w ochronie Jego imienia. Śirdi Sai Baba uważany jest powszechnie za pierwszą inkarnację Adwentu Pana w postaci troistej inkarnacji Sai Awatara.
Yoga[h] - Istotne Pojęcia i Prawidła Wymowy
Słownictwo wielu indyjskich języków, jak tamilski, telugu, hindi, kaszmiri, guarati, marathi, bengalski, oryjski, malayalamski, kannadyjski, assamski czy maithili zawiera bardzo wiele słów pochodzących z prastarego języka Niebian jakim jest Sanskŗt. Słowa mają jednak często zmienioną końcówkę, a jedynie ten sam rdzeń, a szczególnie częstym jest pomijanie występującego w sanskriti przydechowego [H] (:), które dopełnia pojęcia i daje im właściwą, niebiańsko-duchową wibrację odpowiednią dla studiowania przedmiotów ezoterycznych takich jak yoga, tantra czy ayurveda! Osoby poszukujące dobroczynnych, pełnych znaczeń i wibracji powinny zwrócić na to uwagę, gdyż często w popularnych opracowaniach na tematy orientalne używa się tych uproszczeń i wariantów z potocznej mowy, z ludowych języków INDII, z pominięciem ważnych, istotnych niuansów
Kim jest siddha, rishi, deva i czym się różnią?
Siddha jako stan wyższej świadomości i osiągu duchowego jest przez tysiąclecia atrakcyjnym tematem oddawanym po polsku słowem cudotwórca. Jednakże Siddha to nie tylko „owocujący”, „spełniony” czy „doskonały” jak chcą różne słownikowe tłumaczenia. Siddha to rodzaj półboskiej czy lepiej półanielskiej duszy, która jest znacząco bardziej rozwinięta i udoskonalona niż najlepsi z ludzi. Opisuje się w wielu księgach siddhów jako istoty ponadludzkie, osoby o nadludzkich, pozazmysłowych możliwościach, jako dzieci Boga o wielkiej mocy i mądrości, ucieleśnienia łaski i potężnej woli...
Dobrobyt. Sukha Sutra
SUKHA SUTRA. Kurs Rozwoju Świadomości Dobrobytu w świetle nauk Laja Jogi by Himalaya Swami. Prawdziwa Perła dla wszystkich, którzy pragną rozwijać się i żyć w DOBROBYCIE i SZCZĘŚCIU. Jest to BESTSELLER w dziedzinie o rozwijaniu świadomości Bogactwa Materialnego i Duchowego napisany w formie sześciotygodniowego kursu. Studiuj go codziennie - a z pewnością doświadczysz przypływu  DOBRA i BOGACTWA wewnętrznego i zewnętrznego jeszcze zanim cały kurs dobiegnie końca.
Iśwarapranidhana - Duchowa Praktyka Oddania
Dziś chciałbym się z wami podzielić tym, co mam najcenniejszego. Życiem w zgodzie z Wolą Boga (Sanskr. Iśwarapranidhana). Jak żyć w Bogu, jak sprawić, aby Bóg prawdziwie mieszkał w was wszystkich. Chciałbym opowiedzieć o tym, jak można doświadczyć mocy Bożej i jak rozpocząć życie pełne uświęcenia i chwały Bożej. Nawołują do tego przywódcy różnych religii i święci różnych czasów. Chciałbym, aby wszyscy ludzie byli przyjaciółmi Boga i znali Go, i doświadczali w swym codziennym życiu.
Sadhana - Swami Wiwekananda
Przekład polski R.S. - 1981. Tytuł oryginału: "Sadhanas or preparations for higher live" (Advaita Ashrama, Calcutta 1978). Słowo wstępne Wandy Dynowskiej (Madras 1962). 1. Sadhana – przygotowanie do wyższego życia; 2. Cel i metody urzeczywistnienia; 3. Dżniana joga
Prawo Przyczyny i Skutku
Prawo Przyczyny i Skutku czyli jak kierować swym przeznaczeniem

Wanda Dynowska

Według C. Jinarajadasy i A. Besant
Wydanie z 1960 roku.
Prawo Ofiary i Nauka Serca
Szczęście Teraz Zaraz. Życie Duchowe dla Człowieka w Zwykłym Świecie.
Wanda Dynowska. 1959.
Czy tylko raz żyjemy na Ziemi
rzecz o Reinkarnacji wedle danych Wschodu i Zachodu. Wanda Dynowska
Szepty z Wieczności
by Paramahansa Yogananda. Edycja z 1949 roku.
Z j. angielskiego na j. polski przełożył Marićih Hari.

"W Szeptach z Wieczności Paramahansa Joganandy, uczymy się jak modlić się do Naszego Niebiańskiego Ojca żądając zamiast żebrania, a przez to jak nie ograniczać do prawa żebractwa. Autor wyjaśnia na początku dlaczego wszystkie nasze modlitwy nie są wysłuchane. Wszelka własność należąca do ojca może zostać zażądana przez jego syna, ale nie przez żebraka. To dlatego autor mówi nam, że aby żądać, musimy najpierw przez głęboką medytację uświadomić sobie naszą zapomnianą tożsamość z Ojcem, a następnie musimy nauczyć się pamiętać przez właściwe życie, że Bóg uczynił nas na Swój obraz..."
Rozwój Potęgi Woli
Wincenty Lutosławski. Trzecie ulepszone wydanie nakładem księgarni
Stowarzyszenia Nauczycielstwa Polskiego. Wilno 1923 r.

Spis treści: Dedykacja Apolinaremu Tarnawskiemu; Przedmowa do 3-go wydania; Z przedmowy do pierwszego wydania; Dopisek do drugiego wydania; I. Aryjskie tradycje; II. Warunki powodzenia ćwiczeń; III. Rytm oddychania; IV. Ćwiczenia ożywcze; V. Umiejętność odpoczynku; VI. Ćwiczenia psychofizyczne; VII. Ćwiczenia estetyczne; VIII. Radża joga; IX. Zastosowania szczegółowe; X. Posty; XI. Modlitwa; XII. Służba boża; Krótka wiadomość o autorze
Traktat o Białej Magii lub Ścieżka Ucznia
Alice A. Bailey. Tytuł w oryginale: „Traits sur la Magie Blanche eu le sentier du disciple”. Lucis Press – Genewa. Tłumaczyła z francuskiego J.P. w 1970 r.

Przedmiotem tego dzieła jest magia Duszy, przez którą uczymy się stawać praktycznymi magami i lepiej żyć życiem duchowym. Cała podstawa tego traktatu, znajduje się w słowach Bhagavadgity, IV:6, „Choć jestem Tym, który się nie narodził, Duszą, która nie umiera, choć jestem Panem Stworzenia, manifestuję się jako Pan Mej własnej natury, przez moc magiczną Duszy”.
Karma Joga
Swami Wiwekananda. Przekład: Wandy Dynowksiej. BIBLIOTEKA POLSKO-INDYJSKA,1962.

"Zaiste ten pracuje najlepiej kto działa beż żadnej pobudki, nie spodziewając się zapłaty, nagrody, sławy, czy rajskich szczęśliwości, a nawet zbawienia; a gdy ktoś z nas do tego poziomu się wzniesie, stanie się także jako Buddha i stworzy siłę która dozwoli ludziom tak pracować, że przemieni się świat." - Swami Wiwekananda
SZUKAJ na naszej stronie
WARSZTATY, SEMINARIA
KALENDARZ IMPREZ
  Najbliższe warsztaty:
19-25 Sierpień 2017
Obóz nad jeziorem

Rebirthing – oóz nad jeziorem. Odradzanie, wybaczanie, uwalnianie od traum i stresów. Budowanie poczucia własnej wartości.
21 Wrzesień - 1 Październik 2017
Beskidy

Październik, Listopad 2016
Puck

Joga Świadomego Odchodzenia i Długiego Życia. Uwalnianie lęku przed śmiercią, od fatalnych klątw, oczyszczanie doznań sennych i astralu, techniki przenoszenia świadomości w wyższe wymiary egzystencji. Zjawisko śmierci klinicznej, Anioły – opiekunowie odchodzących z tego świata. Modlitwy.
9-10 Grudzień 2017
Gliwice

Nauki Morya - Wadźrasattwa. Ścieżka Diamentowej Dobroci Czohan Morya. Joga Błogości i Pustki. Praktyki z Aniołem Pokoju (Śantidewa). Odnajdowanie Woli Bożej w codziennym życiu i jak poddać się działaniu Bożej Woli. Posty, Modlitwy, Podróże do Niebiańskich Świątyń.
Wszystkie warsztaty
Zajęcia cykliczne
Warunki uczestnictwa
Kalendarz Ezoteryczny
 


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3