BhaiszadŸja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: BhaiszadŸja Warsztaty
» BhaiszadŸja Joga » Biblioteka Ajurwedyjska » Aspartam

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Æakramy
Tajemna Wiedza o Æakramach - oœrodkach œwiadomoœci i duchowych mocy!
Jogasutra
Ksiêga Jogi - Ryszi PatañdŸali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSI¥¯KI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowoœci:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do æwiczeñ
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieœni duchowe, bhad¿any, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
P³yta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagaj¹ rozwin¹æ cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Per³y Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtuj¹ce pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnieñ z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 7040627
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Opracowano na podstawie artyku³u zaczerpniêtego z biuletynu
Dr Mercola z Townsend Letter for Doctors and Patients (T³um. M. Trojanowskiego)

Ze wszystkich dostêpnych na rynku, ASPARTAM (znany te¿ jako dodatek E 951)
jest najbardziej niebezpieczn¹ substancj¹ dodawan¹ do ¿ywnoœci!!!

Aspartam jest nazw¹ techniczn¹ nazw handlowych:
NutraSweet, Equal, Spoonful i Equal-Measure.

Aspartam odpowiada za ponad 75% doniesieñ o niekorzystnych reakcjach na dodatki do ¿ywnoÅ“ci przekazywanych do FDA. Wiele z tych reakcji jest bardzo powa¿nych w³¹cznie z atakami padaczki i zgonami. Kilka z 90 ró¿nych udokumentowanych symptomów powodowanych przez aspartam to: bóle i zawroty g³owy, migreny, napady epilepsji, nudnoÅ“ci, drêtwienia, skurcze miêœni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmêczenie, dra¿liwoϾ, czêstoskurcz serca, bezsennoϾ, problemy z widzeniem, utrata s³uchu, palpitacje serca, trudnoÅ“ci z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraŸna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, utrata pamiêci i bóle stawów. Badacze i lekarze studiuj¹cy niekorzystne dzia³anie aspartamu stwierdzili, ¿e jego spo¿ywanie mo¿e siê przyczyniæ do wywo³ania lub pogorszenia stanu w nastêpuj¹cych chorobach chronicznych: guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmêczenia, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, opóŸnienie umys³owe, ch³oniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!). Aspartam jest kombinacj¹ trzech substancji chemicznych: Kwasu asparaginowego (40%), Fenyloalaniny (40%) i Metanolu (10%).

KWAS ASPARAGINOWY (40% Aspartamu)

Nadmiar wolnych aminokwasów pobudzaj¹cych takich, jak kwas asparaginowy i glutaminowy w naszej diecie, powoduje powa¿ne chroniczne choroby neurologiczne i mnóstwo innych ostrych symptomów. Asparaginian i glutaminian dzia³aj¹ jako neurotransmitery w mózgu u³atwiaj¹c przesy³anie informacji od neuronu do neuronu. Nadmiar asparaginianu lub glutaminianu w mózgu zabija pewne neurony powoduj¹c wp³yniecie do komórek za du¿ej iloÅ“ci wapnia. Wp³yniecie za du¿ej iloÅ“ci wapnia wyzwala nadmiern¹ iloϾ wolnych rodników, które zabijaj¹ komórki. Kwas asparaginowy jest aminokwasem. W swojej wolnej formie (niezwi¹zany z bia³kami) podnosi znacz¹co poziom asparaginianu i glutaminianu we krwi.

Nadmiar asparaginianu i glutaminianu niebawem po spo¿yciu aspartamu lub produktu zawieraj¹cego wolny kwas glutaminowy (prekursor glutaminianu) prowadzi do wysokiego poziomu tych neurotransmiterów w pewnych obszarach mózgu. Nadmierna iloϾ glutaminianu i asparaginianu powoli zaczyna niszczyæ neurony. WiêkszoϾ (ponad 75%) komórek nerwowych w pewnym szczególnym obszarze mózgu zostaje zabitych zanim zauwa¿alne stan¹ siê jakiekolwiek kliniczne symptomy choroby chronicznej. Niektóre z poÅ“ród wielu chorób chronicznych, w przypadku których zosta³o wykazane, ¿e d³ugotrwa³e eksponowanie na dzia³anie pobudzaj¹cych aminokwasów przyczynia siê do powstania obserwowanych uszkodzeñ, to: stwardnienie rozsiane, utrata pamiêci, problemy hormonalne, utrata s³uchu, epilepsja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, niedobór glukozy we krwi (hypoglycemia), demencja towarzysz¹ca AIDS, uszkodzenia mózgu, i rozstroje neuroendokrynowe. Z raportów przesy³anych do FDA wynika, ¿e do reakcji zaliczaj¹ siê te¿: bóle g³owy / migreny, nudnoÅ“ci, bóle brzucha, zmêczenie (blokowanie dostêpu do mózgu wystarczaj¹cej iloÅ“ci glukozy), problemy ze snem, problemy z widzeniem, napady niepokoju, depresja, i astma, ucisk w piersi. Wspóln¹ skarg¹ osób cierpi¹cych na skutki wywo³ane przez aspartam jest utrata pamiêci.

FENYLOALANINA (40% ASPARTAMU)

Fenyloalanina jest aminokwasem normalnie znajdowanym w mózgu. Osoby z wad¹ genetyczn¹, fenyloketonuri¹ (PKN) nie mog¹ metabolizowaæ fenyloalaniny. Prowadzi to do niebezpiecznie wysokich poziomów fenyloalaniny w mózgu (czasami Å“miertelnych). Zosta³o wykazane, ¿e spo¿ywanie aspartamu, szczególnie razem z wêglowodanami mo¿e prowadziæ do nadmiernego poziomu fenyloalaniny w mózgu nawet u osób, które nie maj¹ fenyloketonurii. Nie jest to tylko teoria, gdy¿ badania prowadzone u wielu ludzi niemaj¹cych fenyloketonurii, którzy zjadali du¿e iloÅ“ci aspartamu przez d³ugi okres czasu, wykaza³y nadmierne poziomy fenyloalaniny we krwi. Nadmierne poziomy fenyloalaniny w mózgu mog¹ powodowaæ obni¿enie poziomu serotoniny w mózgu, prowadz¹c do zaburzeñ emocjonalnych takich jak depresja. W testach prowadzonych na ludziach zosta³o wykazane, ¿e u osób, które nieustannie u¿ywa³y aspartamu, poziom fenyloalaniny we krwi by³ znacznie podwy¿szony. Nawet pojedyncze spo¿ycie aspartamu podnosi³o poziom fenyloalaniny we krwi. W przypadku podwy¿szonego poziomu we krwi, fenyloalanina mo¿e byæ kumulowana w czêœciach mózgu i jest specjalnie niebezpieczna dla noworodków i p³odów. Nadmierne gromadzenie siê fenyloalaniny w mózgu mo¿e powodowaæ schizofreniê lub podatnoϾ na napady padaczkowe. Dlatego, d³ugotrwa³e, nadmierne u¿ywanie aspartamu mo¿e spowodowaæ wzrost sprzeda¿y inhibitorów resorpcji serotoniny takich, jak Prozac i leków kontroluj¹cych schizofreniê i napady padaczki.

METANOL (ALKOHOL DRZEWNY – TRUCIZNA, 10% ASPARTAMU)

Metanol (spirytus drzewny) jest Å“mierteln¹ trucizn¹. Niektórzy ludzie mog¹ pamiêtaæ metanol jako truciznê, która oÅ“lepi³a lub zabi³a ubogich alkoholików. Pod wp³ywem enzymu chymotrypsyny napotykanego w jelicie cienkim metanol jest stopniowo uwalniany z grupy metylowej aspartamu. Absorpcja metanolu przez organizm jest znacznie szybsza, gdy spo¿yciu ulega metanol w stanie wolnym. Wolny metanol uwalnia siê z aspartamu, kiedy zostaje on podgrzany powy¿ej 30°C. Mo¿e to mieæ miejsce, gdy produkty zawieraj¹ce aspartam s¹ niew³aÅ“ciwie przechowywane lub gdy s¹ one podgrzewane (np. jako czêœæ produktu spo¿ywczego takiego jak dietetyczny deser ¿eluj¹cy).

Do symptomów zatrucia metanolem zaliczaj¹ siê bóle g³owy, brzêczenie w uchu, zawroty g³owy, nudnoÅ“ci, niepokój ¿o³¹dkowo-jelitowy, os³abienie, dreszcze, zaniki pamiêci, drêtwienie i k³uj¹ce bóle w koñczynach, zaburzenia behawioralne i zapalenie nerwu. Najlepiej poznane symptomy zatrucia metanolem to problemy z widzeniem w³¹cznie z zamgleniem obrazu, postêpowe zawê¿anie pól widzenia, zaciemnienie widzenia, uszkodzenia siatkówki i Å“lepota. Formaldehyd jest znanym czynnikiem rakotwórczym, powoduje uszkodzenia siatkówki, zak³óca replikacjê DNA, powoduje wady wrodzone. Oddzia³y Operacji Pustynna Burza by³y “pojone” wielkimi iloÅ“ciami napojów s³odzonych aspartamem, które ogrzewa³y siê w s³oñcu Arabii Saudyjskiej do temperatur przekraczaj¹cych 30°C. Wielu z nich wróci³o do domu z licznymi zaburzeniami podobnymi do tych, które wystêpuj¹ u ludzi zatrutych chemicznie formaldehydem. Uwalniaj¹cy siê w napojach metanol móg³ przyczyniæ siê do powstania tych chorób. Czynnikiem, który móg³ równie¿ przyczyniæ siê do ich powstania mog¹ byæ inne produkty metabolizmu aspartamu takie jak omówiona poni¿ej DKP.

DWUKETOPIPERAZYNA (DKP)

Czwart¹ trucizn¹, któr¹ daje nam „najlepszy s³odzik Å“wiata” jest DKP. Nie jest to sk³adnik Aspartamu, ale uboczny produkt jego metabolizmu. DKP powstaje w p³ynach zawieraj¹cych aspartam w czasie przed³u¿onego magazynowania. Podczas nitrozowania w jelicie, DKP daje zwi¹zek, który jest podobny do N-nitrozomocznika, zwi¹zku chemicznego o silnym dzia³aniu, powoduj¹cego guzy mózgu. N-Nitrozomocznik i wszystkie n-nitrozoaminy to niezwyk³e trucizny, które s¹ tak samo pewne jak cyjanek potasu czy currara, lecz dzia³aj¹ mniej gwa³townie i spektakularnie. Przy odpowiedniej dawce, nieuchronnie i w doϾ krótkim czasie, prowadz¹ do powstania raka i Å“mierci ofiary. Nitrozoaminy daj¹ dodatkow¹ “korzyϾ”: Po wywo³aniu nowotworu mog¹ zostaæ wydalone z organizmu zanim ofiara umrze i zbrodnia mo¿e byæ doskona³a!


DOLEGLIWOÅ’CI POWODOWANE PRZEZ ASPARTAM

Substancje wchodz¹ce w sk³ad aspartamu mog¹ prowadziæ do szerokiej gamy dolegliwoÅ“ci. Niektóre z tych problemów narastaj¹ stopniowo, inne wystêpuj¹ nagle i powoduj¹ ostre reakcje. Istnieje olbrzymia liczba ludzi, u których wystêpuj¹ przynosz¹ce cierpienie symptomy, do których wyst¹pienia przyczynia siê aspartam a którzy nie maj¹ zielonego pojêcia, dlaczego zio³a lub leki nie przynosz¹ ulgi w ich problemach. Istniej¹ równie¿ inni u¿ytkownicy aspartamu, którzy wydaj¹ siê nie odczuwaæ gwa³townych reakcji na aspartam. Ale nawet te osoby s¹ podatne na szkody spowodowane d³ugotrwa³ym dzia³aniem pobudzaj¹cych aminokwasów, fenyloalaniny, metanolu i DKP. Szczególny niepokój wywo³uj¹ zaburzenia takie jak:

Wady wrodzone.

Aspartam jest podejrzewany o powodowanie uszkodzeñ mózgu u osób podatnych. Z powodu tych efektów p³ód mo¿e byæ wystawiony na niebezpieczeñstwo. Niektórzy badacze sugeruj¹, ¿e wysokim dawkom aspartamu mog¹ byæ przypisywane problemy pocz¹wszy od zawrotów g³owy i subtelnych zmian w mózgu do niedorozwoju umys³owego.

Rak (Rak mózgu).

W trwaj¹cych dwa lata badaniach przeprowadzonych przez producenta aspartamu u dwunastu spoÅ“ród 320 szczurów karmionych normaln¹ diet¹ i aspartamem rozwin¹³ siê nowotwór mózgu, podczas gdy w grupie kontrolnej nowotwór nie rozwin¹³ siê u ani jednego szczura. Piêæ z poÅ“ród tych dwunastu nowotworów rozwinê³o siê u szczurów karmionych nisk¹ dawk¹ aspartamu. Nie nale¿y wiêc pocieszaæ siê jego nisk¹ dawk¹! Interesuj¹ce jest, ¿e liczba nowotworów mózgu u osób powy¿ej 65 roku ¿ycia wzros³a o 67% miêdzy rokiem 1973 a 1990 (wiêc od momentu, gdy dopuszczono do u¿ytku Aspartam). Nowotwory mózgu u wszystkich grup wiekowych „podskoczy³y” o 10%. Najwiêkszy wzrost nast¹pi³ w latach 1985 - 1987. W swojej ksi¹¿ce „Aspartam (Nutra Sweet). Czy to jest bezpieczne?” Roberts prezentuje dowody na to, ¿e aspartam mo¿e powodowaæ szczególnie niebezpieczn¹ formê raka - pierwotnego ch³oniaka mózgu.

Cukrzyca.

Amerykañskie Towarzystwo Diabetologiczne (ADA) zaleca tê chemiczn¹ truciznê osobom chorym na cukrzycê, ze wzglêdu na brak zawartoÅ“ci cukru jako s³odzik. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez H.J. Roberts’a, specjalisty diabetologa, cz³onka ADA i autorytetu w dziedzinie Å“rodków s³odz¹cych, aspartam 1. Prowadzi do wywo³ania cukrzycy klinicznej, 2. Os³abia kontrolê cukrzycow¹ u chorych na insulinie lub lekach doustnych, 3. Prowadzi do pogorszenia pogorszenia powik³añ cukrzycowych takich, jak retinopatia, katarakta, neuropatia i gastropareza, 4. Powoduje drgawki.

W stwierdzeniu dotycz¹cym spo¿ywania produktów zawieraj¹cych aspartam przez chorych na cukrzycê lub hipoglikemiê, Roberts mówi: „Niestety u wielu pacjentów w mojej praktyce i innych, których widzia³em podczas konsultacji, rozwinê³y siê powa¿ne metaboliczne, neurologiczne i inne komplikacje, które mog³y byæ przypisane specyficznie produktom zawieraj¹cym aspartam. Zosta³o to udowodnione przez „Utratê kontroli cukrzycowej, intensyfikacjê hipoglikemii, wystêpowanie przypuszczalnych „reakcji insulinowych” (w³¹cznie z drgawkami), które okaza³y siê byæ reakcj¹ na aspartam i wyst¹pienie pogorszenia, czy powik³añ (szczególnie os³abienia widzenia i neuropatii) w czasie u¿ywania tych produktów. „Dramatyczna poprawa takich cech po odstawieniu aspartamu i szybki, przewidywalny ich nawrót po tym, jak pacjent ponownie spo¿ywa³ produkty zawieraj¹ce aspartam, Å“wiadomie lub przypadkowo.” Roberts idzie dalej mówi¹c: ¯a³ujê, ¿e inni lekarze oraz Amerykañskie Towarzystwo Diabetologiczne (ADA) nie przekazuje pacjentom i konsumentom w³aÅ“ciwych ostrze¿eñ opartych o te powtarzaj¹ce siê odkrycia, które zosta³y opisane w moich, niezale¿nych od ¿adnej korporacji, badaniach i publikacjach.” Blaylock stwierdzi³, ¿e excitotoxins takie jak wchodz¹ce w sk³ad aspartamu (asparaginian) mog¹ wywo³ywaæ cukrzycê u osób genetycznie podatnych na t¹ chorobê.

Zaburzenia emocjonalne.

Dr Ralph G. Walton po przeprowadzeniu badañ i prób wp³ywu aspartamu na osoby z zaburzeniami nastroju konkludowa³: „osoby z zaburzeniami nastroju s¹ szczególnie wra¿liwe na ten sztuczny s³odzik, u¿ywanie go przez t¹ grupê powinno byæ odradzane.”, „Wiem, ¿e aspartam wywo³uje napady padaczki. Jestem równie¿ przekonany, ¿e definitywnie powoduje on zmiany behawioralne. Jestem oburzony, ¿e ta substancja funkcjonuje na rynku. OsobiÅ“cie kwestionujê rzetelnoϾ i prawdziwoϾ jakichkolwiek badañ finansowanych przez NutraSweet Company”. Istniej¹ liczne doniesienia o przypadkach obni¿onego poziomu serotoniny w mózgu, depresji i innych zaburzeniach emocjonalnych ³¹czonych z aspartamem i ustêpuj¹cych po odstawieniu aspartamu.

Epilepsja/Ataki padaczki.

Przykro jest patrzeæ, jak wraz ze wzrostem iloÅ“ci ataków padaczki spowodowanych przez aspartam, Fundacja Epilepsji promuje „bezpieczeñstwo” aspartamu. W Massachusetts Institute of Technology poddano oglêdzinom 80 osób, które dosta³y ataku padaczki po spo¿yciu aspartamu. Community Nutrition Institute (Spo³eczny Instytut ¯ywienia) konkludowa³ to badanie nastêpuj¹co: „Te 80 przypadków spe³nia w³asn¹ definicjê FDA nieuchronnego zagro¿enia zdrowia publicznego, która wymaga od FDA przyspieszonego usuniêcia produktu z rynku.” Liczne artyku³y prasowe podkreÅ“laj¹, ¿e spo¿ywanie aspartamu mo¿e spowodowaæ (zw³aszcza u pilotów) podatnoϾ na napady padaczki i zawroty g³owy. Jedn¹ z oryginalnych prób badawczych przeprowadzi³ w 1960 niezale¿ny naukowiec, Dr Harry Wiesman. Bada³ on wp³yw aspartamu na „niemowlêta” naczelnych. Z poÅ“ród siedmiu „niemowl¹t” ma³p jedno zmar³o po 300 dniach a piêæ mia³o grand mai (ciê¿kie) ataki padaczki. OczywiÅ“cie te negatywne wyniki nie zosta³y przedstawione FDA w czasie procesu dopuszczeniowego przez NutraSweet Co.

Jeœli podoba³ Ci siê artyku³
dodaj do niego swój g³os
16
Zobacz ranking najbardziej popularnych artyku³ów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy T£UMACZA
z jêzyka polskiego na
CHIÑSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy T£UMACZA
z jêzyka polskiego na
HISZPAÑSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica og³oszeñ
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrze¿one. Wykorzystywanie materia³ów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obs³uguje TRANSMIT 3