Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga » Ajurweda

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6552486
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

Ajurweda (Ayurveda) jest starożytnym indoeuropejskim systemem duchowej medycyny naturalnej objawionym przez starożytnych mędrców i aniołów takich jak Indradewa, Bhaiszadźjaguru, Waidjaśiwa, Parwatidewi, Aświnaudewa, Nandidewa, Rudrabheszadźja czy Dhanwantaridewa. Szczególnie przekazy medycyny receptualnej opartej na ziołach i minerałach pochodzące od Indradewa stanowią popularny fundament medycyny naturalnej greków, słowian (polaków), hindusów i innych indoeuropejczyków. Indyjski Rszi Suśruta był wielkim uzdrowicielem i w swoich licznych podróżach nauczał między innymi w Grecji, gdzie był szerzej znany jako Hipokrates, ojciec medycyny europejskiej opartej o ziołolecznictwo i krystaloterapię, dietetykę (zdrowe odżywianie), masaże, wodolecznictwo, bioenergoterapię i medytację, które to dziedziny leczenia powinien biegle znać każdy szanujący się lekarz czyli uzdrowiciel. Bhaiszadźja (Uzdrawianie) jest starożytnym, autentycznym sposobem kształcenia Duchowych Uzdrowicieli w kulturze indoeuropejskiej jaki został ustanowiony przez pradawnych mędrców. Bhaiszadźja (Bhaishajya) czyli Uzdrowiciel niesie ofiarną pomoc wszystkim istotom chorym, cierpiącym ból, nieszczęście i umierającym. Uzdrawiająca energia życia (Prańa) może dotrzeć jako promienie Słońca Życia do wszystkich potrzebujących istot, widzialnych i niewidzialnych, które tylko o to poproszą. Tradycyjnie, cała Ścieżka Duchowego Uzdrawiania (Bhaishajya Marga) praktykowana przez adeptów linii Himalaya (Parwata), podzielona jest na siedem podstawowych uczniowskich poziomów czy stopni wtajemniczenia (klas nauczania). Wprowadzenie w każdy kolejny poziom odbywa się poprzez uroczystą Ceremonię Inicjacyjną będącą przekazem uzdrawiającej mocy Wielkiego Ducha Życia i błogosławieństwem Waidjaguru (Przewodnika Uzdrawiania). Pierwsze trzy poziomy obejmują wiedzę i praktykę podstawową z jaką musi być obeznany początkujący Ajurwedyjski Uzdrowiciel czy Terapeuta.

1° BHAISADHANA (Praktyka Uzdrawiania) - zawiera kilka podstawowych ćwiczeń samouzdrawiania i duchowego wspomagania wszystkich potrzebujących opartych o medytację światła (Dźjoti) i skupienie w świetle (Sakata), leczniczą inwokację dźwiękową (Mantram), głęboki oddech wazowy, leczniczą Mudrę (Nabhomudra), kulę światła w lotosie zbiornika korzeniowego, głęboką relaksację leczniczą (Jogoda) oraz modlitwę ochronną (Śaranama). Rozwija się także praktykę ze szmaragdowym, zielonkawo-błękitnym Promieniem Uzdrawiania w Ośrodku Klejnotów oraz oddychanie równoważące Kapha. Praktykuje się także medytację harmonizowania czterech żywiołów: ziemi, wody, wiatru i ognia w ośrodku korzeniowym. Pierwszy poziom rozwija także głębsze medytacje z samą energią żywiołu ziemi (Prthiwi), który umożliwia Uzdrowicielowi skuteczne aplikowanie terapii ziołowej, mineralnej, błotnej i krystalicznej czyli Indrabheszadźji. Podstawy Indrabheszadźji (dosłownie: Leczenie Siłowe) obejmującej kąpiele błotne (torfowe) oraz ziemne, leczenie kamieniami i kryształami oraz metalami (Prthiwibheszadźja), preparatami mineralnymi i ziołowymi w postaci stałej muszą zostać opanowane. Lecznicze działanie ogólne Anupanam (Nośników Leków) jak miód (Madhu), Mleko (tylko prosto od krowy), Ghii (masło klarowane), woda (Apa) oraz cukier trzcinowy (brązowy). Gandhabheszadźja (Aromaterapia) z pomocą zapachów leczniczych kadzideł oraz olejków aromatycznych i pachnących ziół to następna dziedzina podstawowej wiedzy i praktyki Duchowego Uzdrowiciela ajurwedyjskiego na pierwszym roku studiów. Pawanmuktasana - ćwiczenia leczniczej i korekcyjnej ajurwedyjskiej gimnastyki (nie mylić z Hathajogą) opartej o naciągania i przeciągania (streching) także są wymagane. Podstawy wiedzy diagnostycznej w oparciu o rozpoznawanie pięciu zapachów oraz zarys Tridośaaja (Kapha, Pitta i Wata).

2° BHAIABHJASA (Usilna Praktyka Uzdrawiania) - obejmuje ćwiczenia Duchowego Uzdrowiciela jak głębsze wprowadzenie w praktykę Dharani, która jest wielkim ślubowaniem do pracy w charakterze Uzdrowiciela wszystkich czujących istot planety ziemi, praktykę medytacji z kulą światła w ośrodku Siedziby Jaźni, praktyki z energią żywiołu wody (rozwijającą uzdrowicieli), oddychanie równoważące Pitta oraz Bhaimudram czyli rytuał przesyłania uzdrawiającej mocy wszystkim potrzebującym i regularną praktykę (szczególnie grupową) w intencji wszystkich potrzebujących uleczenia. Duchowa praktyka Bhaiszadźjaguru Jogi z Aniołem Uzdrowienia dostępna jest za osobą, dodatkową inicjacją. Magnetyzowanie wody leczniczej przy pomocy Dharani jest niezbędną tradycyjną umiejętnością adepta tego poziomu. Waribheszadźja czyli użytkowanie wody (wari, apa) w uzdrawianiu poprzez kąpiele, obmywania i okłady, lewatywy, płukania nosa i gardła oraz regularne picie mineralnych wód leczniczych, a także wody różanej, miodowej, wody z lodu czy wody sandałowej wskazuje podstawowy ogólny kierunek studiów drugiego poziomu. Terapia gorącą wodą (wodą długo gotowaną), leczenie wodą magnetyzowaną z pomocą Dharani, a także Kwathas czyli wodne napary i odwary ziołowe oraz Sitakasaaja czyli maceraty ziołowe przyrządzane na zimno to także część nauki opartej o wodolecznictwo. Lewatywy i inne kuracje przeczyszczające przewód pokarmowy czyli Pajubheszadźję także jest dobrze opanować. Rasabheszadźja czyli terapia sześcioma smakami: słodkim, kwaśnym, słonym, ostrym, gorzkim i cierpkim (ściągającym) włącznie z leczniczym działaniem rozlicznych roślin przyprawowych powinna zostać opanowana. Kaamabheszadźja czyli praca psychologiczna nad przekształcaniem emocjonalnych negatywności także jest w wodnym duchu drugiego poziomu studiów.

3° BHAIPRADZŃA (Uzdrawiająca Mądrość, Lecząca Wiedza) - obejmuje intensywną praktykę Samudgatamantra wraz z dynamiczną Mudrą będącą serią głębokich pokłonów oraz wizualizację postaci Doskonałego Uzdrowiciela, Bhaiszadźjaguru, a także pełniejszą i pogłębioną wersję oddechu wazowego z Lazurytowym Promieniem Uzdrawiania i praktyki uzdrowicielskich Iśtamantramów. Podstawą praktyki duchowej Uzdrowiciela są teraz Pokłony z Mantrą 12 sylabową, którą stosuje się do intensywnego uzdrawiania potrzebujących. Dhaanwadhjaana polegająca na głębokiej medytacji z siedmiobarwnym znakiem tęczy i napełnianiu barwami tęczy siedmiu naczyń lotosowych (Ćakram) także jest charakterystyczną cechą trzeciej lekcji Ajurwedy. Konieczna jest także medytacja z kulą światła w ośrodku trzecim zwanym Ogrodem Klejnotów oraz Wielkie Ślubowanie Uzdrowiciela aby poświęcić się pracy duchowego leczenia i niesienia pomocy cierpiącym oraz umierającym. Praktykuje się także oddychanie równoważące Wata oraz medytacje z energią żywiołu ognia (Wahni), a także rozwija terapie ogniowe czyli Agnibheszadźję. Inicjacja kieruje do studiów nad uzdrawiającymi właściwościami barw (kolorów) i kształtów czyli ku poznaniu Ruupabheszadźji składającej się z Dhanwabheszadźji (leczenie 7 oraz 12 barwami tęczy) i Jantrabheszadźji zawierającej pełną wiedzę o ajurwedyjskich znakach i symbolach leczących oraz ich układach (Mandale). Szczególnie terapia przy pomocy kolorów jest bardzo istotna i oprócz ostatecznie 12 kolorów tęczowych zawiera 2 kolory niewidzialne (Rahu i Ketu) oraz 2 rodzaje bieli, księżycową i słoneczną. Nauka przesyłania leczących, barwnych promieni oraz znaków poprzez oczy jest szczególnie ważna, gdyż jest podstawą otwarcia kanału transmisji duchowej energii poprzez wzrok. Manabheszadźja czyli nauka stosowania leczniczej myśli, autosugestii i afirmacji jest także ważnym kierunkiem studiów. Hranibheszadźja czyli stosowanie właściwego leczniczego i równoważącego odżywiania zbożowo-warzywnego oraz specjalne lecznicze diety oraz posty i głodówki na wodzie (a także suche) to inna ważna część programu tego poziomu studiów ajurwedyjskich. W ramach Hraniterapii Uzdrowiciel winien zapoznać dokładnie lecznicze właściwości zbóż oraz jarzyn (warzyw), a także owoców! Surjahheszadźja - leczenie energią słońca, kąpielami i nagrzewaniami słonecznymi także należy do trzeciego poziomu studiów związanych z rozwijaniem energii ogniowych. Podstawy sztuki egzorcyzmowania, wypędzania złych duchów (asurów, rakszasów i piśaćów), uwalniania od klątw i uroków czarnomagicznych także winny zostać opanowane, włącznie ze znajomością kolorów przyciągających demony i negatywności jak szarości, brunatności (burebrązy) i czernie. Terapia klejnotami, kamieniami szlachetnymi (Prthiwibheszadźja) powinna zostać opanowana do perfekcji, a także ogniowe i wodne sposoby oczyszczania aury z negatywnych energii. Wiedza pierwszych trzech poziomów obejmuje umiejętności podstawowe Uzdrowiciela Ajurwedy i osoba, która je opanuje może się ubiegać o stosowny Certyfikat terapeuty potwierdzający Podstawowe Umiejętności Uzdrowiciela (Bhaiszadźja Snataka). Starożytny Rytuał Uzdrawiania Rudrabheszadźja Krija może zostać przekazany za dodatkową inicjacją!

Istnieją jeszcze wyższe stopnie Mocy Duchowego Uzdrawiania zwane stopniami realizacyjnymi i związane bardziej z osiąganiem Duchowego Urzeczywistnienia i Oświecenia Duchowego Lekarza. Starożytna Ajurwedyjska Medycyna Naturalna nie zawiera w swoim programie środków leczniczych wytwarzających negatywne uboczne skutki duchowe, takich jak silne narkotyki (alkohol) czy terapii z użyciem ekstrementów (mocz, kał) za wyjątkiem używania alkoholu zewnętrznie dla celów dezynfekcyjnych. Pewnym wyjątkiem jest także mocz krowi, którego używanie czasem się dopuszcza, ale jedynie także dla zewnętrznych, dezynfekcyjnych celów w wypadku gdy nie dysponujemy innym lekiem. Narkotyki, alkohol, ekstrementy używane są jako środki (leki) doustne w terapiach pochodzących z czarnej magii i służą także jako rodzaj komunii z siłami demonicznymi stąd nie są polecane jako leki wewnętrznie stosowane w terapiach duchowych! Zażywanie alkoholu czy innych narkotyków, także ekstrementów zatruwa wątrobę, mózg i świadomość (Ćittam) i wymaga intensywnej kuracji odtruwającej oraz neutralizującej niekorzystne uboczne efekty duchowe!

Kawiraadźa Himalaya Master

SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3